| obsesion15 a întrebat:

Care este procedura cand te epilezi cu ceara calda in zona inghinala? Am auzit ca porti niste chiloti de unica folosinta. E adevarat?

2 răspunsuri:
| SameMistake a răspuns:

Buna!
Nu, eu nu am intalnit niciodata vreun salon la care sa port chiloti de unica folosinta. Daca vrei epilare inghinala totala, te dezbraci de tot, adica iti dai chilotii tai jos si incepe epilarea, mai intai pe fata, cu picioarele in pozitie de broscuta, desfacute, apoi te intorci pe spate pentru zona interfesiera.
Daca vrei doar linia bikinilor ori ramai tu cu chiloteii tai daca sunt mai decoltati, ori ti-i dai pe ai tai jos si va sti cosmeticiana exact ce sa epileze.
Asa se procedeaza la ceara calda. Inclusiv daca te faci tu acasa, trebuie in principiu sa te dezbraci de tot, sa ai zona goala.
Poate ai auzit ceva despre epilarea definitiva, cu laser, unde nu stiu exact cum este dar stiu ca trebuie sa porti o pereche de chiloti in timpul desfasurarii.
Numai bine!

| Sandra_Stoica_1990 a răspuns:

Eu nu cred ca e adevarat :*