| BarbieGirl674 a întrebat:

Care este ritualul perfect de ingrijire al unei fete? laughing
Haine, crème, machiaj balsam de buze, parfum, chestii. Faceti o lista happy

Răspuns Câştigător
| Imstrong a răspuns:

Hmmm.

Eu zic sa incepem cu parul :D

Spala-te cu Wash&Go :x e foarte bun samponul :x

Haine

Foloseste ceva la moda, acum ca a trecut vara.
sa ma gandesc!

Niste colanti mai grosuti poti purta, un pulover frumos, si o bluza cam asa: https://www.google.ro/......ps?/search :x

Poti sa-ti mai iei niste blugi, o bluza normala cu miky mouse si o camasa :)
jos niste tenesi ridicati, stii tu ce zic.
Poti sa-ti mai iei o rochie de iarna pana la genunchi cu ciorapei subtiri, ca nu e chiar asa de frig, si niste balerini.
Creme: nu aplica creme..doar de alea de hidratare de la avon sau oriflame.
Machiaj:hmm foarte putin fiindca iti strici fata. Un gloss de buze de culoarea pielii sau roz deschis,un tus frumos conturat si un rimel simplu :)

Balsam de buze,vezi la Avon! sunt o gramada.

Parfum : Tot Oriflame,sunt o multime :))

Parul ti-l poti tunde in scari si ti-l lasi pe spate,sau in prinzi in spate :x poti sa-ti mai faci un coc lejer :)
Spala-te pe dinti cu Blend-a-med expert de doua ori pe zi dimineata si seara,dar ar fi perfect daca ai avea o periuta automata.
Sa nu-ti rozi unghiile, ci sa ti le dai cu lac incolor si sa ti le cureti bine, bine.
Alearga dimineata cateva turi si bea multa apa(cat poti dar macar un litru pe zi)
Daca ai cosuri,intreaba farmacistul,o sa-ti dea ceva.
Inca ceva pentru ten,foloseste cremele cu aloe vera si laptisor de matca;)
Si pentru par mai un sfat, nu ti-l da prea mult cu uscatorul, mai bine il lasi sa se usuce natural, nu folosi placa sau ondulator!
Inainte de baie pune intr-un vas putina miere de albine si amesteca cu apa calda pana se amesteca bine bine si da-ti pe par, asteapta vreo 4-8 minute si clateste-te cu samponul Wash&go si apoi aplica balsam daca ai;) bye. fundita?