| anonim_4396 a întrebat:

Care este ritualul vostru de ingrijire a tenului?

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Apa+sapun
Fara fond de ten
Uneori ma dau cu crema hidratanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Demachiere inainte si dupa ce m-am machiat. La final crema hidratanta. Daca nu ma machiez in ziua respectiva folosesc dimineata si seara lotiune tonica.

| spiridus25 a răspuns:

Scrubul sau exfoliantul
De doua ori pe saptamana, imi fac o exfoliere a fetei.
Demachiantul
In fiecare seara, inainte de culcare, ma demachiez temeinic, chiar daca nu am purtat machiaj in ziua respectiva.
Spalatul fetei
Dupa ce ma demachiez, folosesc o un gel/sapun lichid pentru fata.
Tonic
Ultimul pas in curatarea fetei, este tonicul. El trebuie aplicat pe dischete de bumbac si folosit, pana cand discheta ramane curata
Mastile
Imi place sa-mi fac masti de cateva ori pe saptamana, in functie de cum imi simt pielea. Am masti pentru hidratare, pentru ten tern, lipsit de stralucire, pentru oboseala, pentru regenerare, cu vitamine etc.
Dupa pensat/epilat

Crema de galbenele este geniala dupa pensat, epilat (zona fetei), sau pentru mici iritatii.
Buze
Apa

Un rol important in hidratarea pielii, il joaca APA! Incerc sa beau cat mai multa apa zilnic, si sa consum cat mai multe fructe bogate in apa.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Ma demachiez dimineata si seara, dupa imi spal tenul cu sapun, iar seara imi fac un masaj facial cu ulei de masline

| Azazea a răspuns:

Ma spal cu sapun lichid de 2 ori, nu ma sterg cu prosopul, las sa se usuce fata singura, si ma dau cu crema hidratanta/sau pentru cosuri depinde de perioada anului. Exfoliat odata la cateva zile.