| Äike a întrebat:

Care este un exfoliant mai bun pentru pilele: zat de cafea+ulei de masline sau zahar+ulei de masline?

Răspuns Câştigător
| alecsandrabubz09 a răspuns:

Buna! depinde de cat de uscata e pielea ta, poti sa folosesti zahar brun cu ulei de masline si putina miera pentru piele mai putin uscata si sensibila. Sau cafea + ulei de masline si zahar pentru piele foarte uscata care necisita exfoliere. Eu exfoliez pielea cat sunt in dus cu un buretel si dupa aplic o crema hidratanta happy

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu zic zatul de cafea. Foarte multe vedete de la Hollywood folosesc zatul pentu exfoliere.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai sunt cam la fel, dar mai bine cu zahar pentru ca particulele exfoliante sunt mai mari.

| Roxxxxi a răspuns:

Zatul de cafea este foarte bun pentru piele..Eu am de la avon exfoliant de fata cu rodie.Iti straluceste perfect fata si e foarte fina. Pentru corp e foarte buna crema cu zat de cafea.Deci cafea+ulei de masline.

| loripuf a răspuns:

Buna! Eu zic ca zaharul + uleiul de masline este un exfoliant mai bun pentru piele. Am incercat si eu.

| Äike explică:

Eu pana acum foloseam zat de cafea si ulei de masline, dar nu imi place mirosul de cafea si chiar daca ma spal un timp se mai simte, si am citit undeva ca si zaharul se poate folosi pentru exfoliere. Dar eram curioasa de parerea voastra, care vi se pare mai buna. Multumesc pentru raspunsuri big grin

| puricica a răspuns:

Heii...eu obisnuiesc sa folosesc zahar amestecat cu crema ..Este foarte bun si exfoliaza in profunzime.