| ana_5516 a întrebat:

Care metoda este mai putin dureroasa?
- sa ma elipez la salon cu ceara
- sa ma epilec acasa cu ceara rece de la Veet

4 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

La salon. E dureros primele dati insa apoi te obisnuiesti, si cosmeticiana trage ceara mult mai repede decat o faci tu, plus ca pentru a te face perfect trebuie sa te chinui, sa stai in anumite pozitii, sa ai tupeu si sange rece sa tragi fasia de ceara, iar daca te faci pentru prima oara cand o sa vezi ca doare o sa o lasi balta, asa la salon stai relaxata si cosmeticiana isi face treaba. A si inca ceva, pentru a te durea mai putin te duci la epilat dupa menstruatie(am fost de cateva ori inainte de menstra si ma miram de ce ma doare ingrozitor desi nu eram prima oara la epilat) sau mai poti lua un algocalmin sau o aspirina cu jumatate de ora inainte de epilare dar nu garantez ca nu te va durea, depinde de fiecare.

| Baby a răspuns:

La salon, pentru ca, cosmeticienele au experienta si pot sa faca sa nu mai doara atat de tare. Plus ca termini de 2 ori mai repede decat acasa.

| Ioana998814 a răspuns:

Acasa...mereu e mai bine sa ti-o faci cu mana ta, ca sa stii macar ca faci treaba bunawinking

| daniellafrumy a răspuns:

Buna! Iti recomand sa mergi la salon.si sa fie ceara de unica folosinta.eu merg cu regularitate de 2 ani de zile si sunt foarte multumita.te poti face eventual si acasa cu ceara rece pentru a face o comparatie.dar experienta cosmeticienelor isi spune cuvantul.si cum perceptia de durere este subiectiva, o sa te obisnuiesti.dar nu iti imagina ca este f dureros, pentru ca nu e asa.si oricum pe parcurs o sa te obisnuiesti.Numai bine! happy