| mefree2fly a întrebat:

Care stie niste exercitii bune pentru muschii de la picioare? in afara de alergat happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru subtierea picioarelor(in special in partea superioara a acestora), ajuta alergatul(in jur de 20 de minute zilnic, cu viteza medie).

4 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Genuflexiuni, ridici greutati cu picioarele

| mefree2fly explică:

Dar exercitii care sa iti subtieze picioarele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ingrosarea piciorului(in special a gambelor)ajuta genuflexiunile.Incepe usor, cu 15-20/zi, dupa care avanseaza la 50-60/zi. Dupa ce obtii rezultatele dorite, poti reduce numarul si sa le faci mai rar(o data la doua sau la trei zile, pentru mentinere). Succes.

| SinisterApple a răspuns:

Pai, in primul rand te sfatuiesc sa incerci sa alergi putin in fiecare zi (dezvolta muschii mai usor), dar daca nu vrei, poti opta mersul pe bicicleta sau bicicleta medicinala sau in ultimul rand, te intinzi pe spate si dai din picioare ca si cum ai merge pe bicicleta. Incearca si niste genoflexiuni, ajuta si muschii mainii si ai picioarelor daca le executi corect.