| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune exercitii pentru muschii spatelui?

Răspuns Câştigător
| Scremer a răspuns:

Pai ai putea face nistre tractiuni uitate aici
Link:http://www.salabucuresti.ro/......-bara.html

Sau ai mai putea sa stai cu un brat intins sa te ti de ceva picioarele flexabile pieptu scos in fata si ridici cum e aici

Link:http://www.salabucuresti.ro/......ntera.html

Si sunt mai multe uitate pe site-ul acesta si o sa gasesti mai multe exerciti sa ai din ce alege sau leai putea face pe toate ca nu strica :D

Link: http://www.salabucuresti.ro/......spate.html

6 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Tractiuni.
Ramat cu bara.
Ramat cu bara T.
Indreptari cu Bara.
Ramat la helcometru.
Sunt o gramada, daca cauti.

| alexblack00 a răspuns:

Ca flotarile nu gasesti exercitii

| Cosmin86 a răspuns (pentru alexblack00):

Ce treaba au flotarile cu muschii spatelui?

flotari = piept, triceps si putin umar ( deltoid anterior )

Pentru spate :

- tractiuni
- ramat
- indreptari ( regele exercitilor )

| VoicuRaduBB a răspuns:

In primul rand tractiunile : 6 serii cel putin, apoi 6 serii la ramat cu bara T apropiat apoi inca 4 serii departat tot cu bara T. Ultimul exercitiu este la Helocmetru. 6 serii de tractiuni in spate si 4 in fata.

| IGORxxx a răspuns:

Fa exercitii de baza pentru muschii spatelui 1.Tractiuni la bara cu priza larga 2.Tractiuni la bara cu priza larga, la ceafa 3.Tractiuni la bara cu priza ingusta, la piept 4.Ramat din aplecat la 90 de grade cu bara cu priza putin mai larga decat latimea umerilor5.Ramat din aplecat la 90 de grade incalecat pe bara incarcata la un singur capat