| sweetGhost25 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele vopsirii parului?. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Pai gradul de distrugere a parului depinde de vopseaua aleasa. Daca te faci cu o culoare mai inchisa decat culoarea ta naturala,vopseaua chiar o sa-ti protejeze intr--un fel firul de par,va fi mai gros si mai puternic,dar daca alegi sa-ti deschizi culoarea parului, decolorantul din vopsea iti va arde si subtia firul de par si acesta se va rupe daca nu ai grija de el(ti-o spun din experienta, dar asa se intampla in general).
Toata lumea imi zicea ca imi stric parul daca il fac blond(eu fiind saten inchis natural), dar i-am aplicat mai multe tratamente si acum arata chiar foarte frumos, ii da un luciu aparte.Cred ca de la placa parul se deterioreaza mai mult decat de la vopsea.
Eu zic sa incerci cu o culoare mai deschisa, iar daca nu iti place, te faci la loc culoarea ta naturala. Daca te faci bruneta din prima o sa scapi foooarte greu de negru.

3 răspunsuri:
| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Pai poate iti sta bine dar iti afecteaza parul dupa si nu mai ai ce sa ii faci

| sweetGhost25 explică (pentru AlCoLiKdEnIsA):

Pentru acest raspuns care m-a ajutat meriti medalia nu funda, se vede ca nu tieai vopsit parul niciodata copilo, si inca vii cu raspunsuri din astea

| Frumusika3 a răspuns:

Avantajele sunt ca veu avea parul frumos, iar dezavandajele sunt ca o sa ti se toceasca putin parul. Bafta!