| BlackPrincess a întrebat:

Care sunt cele mai bune produse pentru par, cea mai buna firma de mchia chesti din astea(nu conteaza pretul)

Răspuns Câştigător
| Kassandra1408 a răspuns:

Pentru par eu folosesc gama Syos - sunt putin mai scumpe decat restul produselor de pe piata, dar merita.

Recomand sapunul Ducray A-Derma celor care au probleme cu tenul, mai exact au acnee sau o piele care se irita foarte repede. Fiind un sapun dermatologic nu provoaca iritatii, nu contine parfum si nu contine nici sapun.
Probabil majoritatea dintre voi stiti ca nu se recomanda sapunurile pentru curatarea fetei si ca se prefera folosirea unei game de curatate in trei pasi – demachiant (gel de curatare), lotiune tonica si crema hidratanta.
Demachiantul, sau gelul de curatare, nu se foloseste numai pentru indepartarea machiajului, ci pentru curatarea fetei zilnic, de doua ori pe zi. Totusi discurile demachiante cauzeaza iritatii, iar daca nu va machiati zilnic nu are rost sa agresati tenul cu acestea. Mai bine va indreptati atentia catre un produs special conceput pentru fata, care sa nu o afecteze.

Recomand fondul de ten L’Oreal Infaillible Brush 24h, care a aparut de curand pe piata (romaneasca). In primul rand, imi place cum arata, se incadreaza perfect in universul meu feminin. Iar acoperirea sa este foarte fina, nu se simte lipicios sau incarcat. Nu stiu daca rezista 24 de ore, asa cum promite el, dar cat am eu nevoie rezista cu siguranta, nu are nevoie de improspatare de-a lungul zilei.

3 răspunsuri:
| Jrroxy a răspuns:

Eu cred ca Avon sau Oriflame sunt firme foarte bune de machiaj

| Bursache a răspuns:

Iti recomand produsele naturale pe baza de gel stabilizat de aloe vera de la compania Forever. Fardurile sunt micronizate, nu contin plumb, sunt obtinute din alge marine, culorile sunt naturale. Pentru par samponul contine aloe vera in cantitate mare. Cremele sunt pe baza de aloe vera. Ma poti contacta pentru mai multe detalii sau poti accesa aici: http://forever-aloe-vera.eu/produs/category/sonya/cosmetice-naturale

| EMi9 a răspuns:

Label.m by Tony&Guy