| assi a întrebat:

Care sunt secretele voastre de frumusete? funda:*

8 răspunsuri:
| cincizeci a răspuns:

Tot ceea ce este mai sanatos :odihna,alimentele fara E-uri, fara machiaje, fara tigari, fara alcool, FARA STRES!

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Tot ce este nesănătos,NU CONSUM,asta e singurul secret, sunt naturală, deşi folosesc farduri şi altele, sunt naturală, fără măşti etc.
O zi bună.

| reihiuke a răspuns:

Pai, practic chestii din tao combinate cu alte chestii big grin

| thewomaninwhite a răspuns:

Pana acum incercam cu masti naturale dar am observat ca n-a dat randament nici macar una asa ca acum imi cumpar de la diferite firme geluri dezincrustante sau anti-acneice

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Gasesti aici cateva raspunsuri: http://fetelestiu.ro/category/frumusete/

| IngerasIngeras2013 a răspuns:

Nu folosi prea mult machiaj, nu te pieptana dupa ce iti speli parul pana nu se usuca complet si atunci cand il stergi nu lasa parul in fata pentru al putea sterge mai bine ci in parti! Eu asa procedez si nu sunt dezamagita, si daca ai cosuri pe fata, mie mi-a recomandat doctora Zineryt si e chiar foarte bun!

| iarin a răspuns:

1.Ca sa am pielea fina atunci cand fac baie combin gelul de dus cu putina faina de porumb(malai). Aceasta combinatie imi indeparteaza cossurile de pe spate, iar pe fata masez usor.
2. Masca de par cu galbenus de ou ulei de masline (e bun si cel de floarea soarelui) si 1 catel de usturoi pisat. Am parul de lungime medie. Se aplica inainte de spalare cu 20 min si se maseaza scalpul aprox. 10 min. Parul se clateste foarte bine iar apoi se aplica samponul, astfel mirosul de usturoi dispare 100%.
3. Cosurile care-mi apar pe neasteptate le vindec cu putina pasta de dinti pusa pe el. Acest mod de indepartare il fotosesc dupa ce-mi curati bine tenul, de preferat inainte de culcare.
4. Pentru a-mi mentine greutatea constanta mananc dimineata miez de nuca seminte de in si fructe uscate.
5. Pt a avea dintii mai albi ii spal 1-2 pe saptamana cu bicarbonat de sodiu(cel alimentar)+zeama de lamaie. Se pun 2-3 picaturi de zeama peste bicarbonat, iar atunci cand acesta este umed se ia pe periuta si se aplica pe dinti. Periajul se face ca la o spalare obisnuita.

Daca te intereseaza si alte sfaturi astept raspunsul tau! happy

| BlackRoseeforyou a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai un somna cat mai linistit..sa scapi de stresss..sa zambesti cat mai mult...si nu uita..TOTI AVEM UN FARMEC SPECIAL! :*