| diana_2273 a întrebat:

Cât costa sa iti faci la croitor o rochie de seara? aproximativ..cu tot cu material..lunga cu paiete..si o rochie roșie cu paiete cu ce pantofi merge? nu cred ca aurii sau argentinian ar fi o alegere inspirata si la alb negru sau roșu nici nu ma gândesc. poate marsala? si ce machiaj credeți ca se potrivite?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Buna,
In primul rand, in ceea ce priveste costul unei rochii facuta la croitorie, depinde cat de bun/cunoscut este croitorul, deoarece nu toti au aceleasi preturi. Depinde si de calitatea materialului, de lungimea rochiei si de croiul pe care-l vrei. O rochie de seara lunga, croita frumos cu un material calitativ... as estima ca ar fi intre 150-250 de lei. Uneori e mai rentabil sa iti cumperi rochia decat sa iti faci la croitor.

Legat de pantofi, la o rochie de seara lunga, neagra si cu paiete, cel mai bine ar merge pantofii de culoarea marsala de care spui tu sau un auriu discret, insa cel mai important e sa fie simpli, fara sclipici, funde sau altele, deoarece daca rochia este model sofisticat si cu paiete, tinuta ar fi mult prea incarcata daca si pantofii ar fi la fel ca si rochia.

Legat de machiaj, te sfatuiesc sa aplici pentru ochi stilul smokey eyes si pentru buze un luciu de culoarea buzelor. Sau poti face si invers, pentru ochi un machiaj discret, insa de efect. Poti aplica o linie fina cu tus de ochi si un strat fin de fard iar pentru buze ruj rosu (ar merge cu rochie perfect).

http://www.wildfashion.ro/haine/femei/rochii

Pe acest site sunt foarte multe modele de rochii pentru toate ocaziile si in toate culorile. Poate gasesti ceva frumos si esti scutita de drumul la croitorie, probe, modificari etc.

Sper ca ti-am fost de folos! :)

4 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Rosie cu paiete am vrut sa spun, scuza-ma.

| MyNameIsKLAUS a răspuns:

La Pret Pot Spune Vre-o 500lei cred

| diana_2273 explică:

Iti multumesc! ai dreptate in toate privintele! cred ca esti pasionata de moda ..ai bun gust oricum! mersiii :*

| frostxtq a răspuns (pentru diana_2273):

Multumesc si eu! Sunt pasionata de haine in general... daca mai ai intrebari, poti sa mi le pui cu toata increderea, am sa iti raspund la orice! :*