| PrsRaluca a întrebat:

Cat costa un flacon de Zynerit? Dar argila cosmetica? Zyneritul are contraindicatii?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Preţul estimativ este de 30 ron.
Numai după un control medical dermatologic poţi lua acest medicament care are efect local. Sunt persoane la care acest medicament nu a avut niciun efect pozitiv.
Poţi cere la farmacie batonaşe care au rolul de a usca coşurile şi o cremă de faţă antiseptică care ajuta la estomparea acestor coşuri inestetice.
Seara aplică comprese sterile cu ceai concentrat de muşeţel sau gălbenele (laşi să se usuce natural sau tamponezi uşor cu un prosop din bumbac 100%), apoi aplici o loţiune de faţă antiseptică.
Întotdeauna să te demachezi seara, fondul de ten îl aplici la ocazii speciale sau cel puţin nu-l mai foloseşti în perioada de tratament, nu pui mâna murdară pe faţă.
Toate medicamentele, indiferent de forma lor farmaceutică au și contraindicații, alergie la unul din componentele care formează medicamentul.
Argila cosmetică poate ajunge la maxim 15 ron.
Sănătate cu un ten curat şi frumos şi luminos.
Pa, pa.

1 răspuns:
| VladimirPutin a răspuns:

Zynerit cam 30 lei si argila vreo 10
Zyneritul nu are contraindicatii