| Andishor a întrebat:

Cate sedinte sunt necesare pentru epilarea definitiva? Nu as incerca oricum asa ceva ca e foarte scump si nu cred ca e foarte suportabil.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilarea definitiva este cu laser, deci nu doare.Sunt necesare in jur de 4-5 sedinte, depinde de textura parului si zona unde vrei sa scapi de parul de prisos.

4 răspunsuri:
| cineva_2560 a răspuns:

Depinde ce zona vrei... oricum, pentru antebrate si gambe sunt necesare mai multe sedinte de epilare (5-6), fata de zona fetei (3-4).

| cineva_2560 a răspuns:

Pentru un rezultat durabil al epilarii sunt necesare mai multe sedinte, efectuate la un interval de 4-6 saptamani intre ele, in functie de regiunea care se doreste a fi epilata. Rezultatele se vor vedea imediat, chiar dupa prima sedinta, insa efectul final se va instala la cateva luni dupa tratament.

In medie, pentru a se elimina parul nedorit in proportie de 80-90%, sunt necesare intre 8-10 sedinte. Daca la nivelul buzei superioare si fetei sunt necesare 10-12 sedinte, epilarea bratelor si a picioarelor poate necesita 5-6 aplicatii.

| sarpe65 a răspuns:

Epilare definitive cu ulei de furnici scapi de par toate viata http://www.okazii.ro/......a112635170

| mihaela_5881 a răspuns:

Depinde foarte mult de gradul de pilozitate.Cel mai in masura sa raspunda cred ca este tehnicianul de la salon\clinica. Poti sa te uiti pe http://www.goskin.ro/epilare-definitiva-ipl.Succes