| minime3 a întrebat:

Se poate face epilare definitiva la axila cu 500 de lei? In alta parte am vazut cu 1000 epilarea la axila. Calitatea e in functie de pret? Pot scapa de par platind doar 500 de lei? Multumesc! Dau funda!

P.s De cate sedinte e nevoie pentru epilarea definitiva?

10 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Depinde de firul tau. Eu am avut in total 8 ședințe, rezultate am vazut fix de la prima ședința. Epilarea definitiva este cea mai buna alegere. Nu face prostia sa te iei după altii sa îți iei aparat IPL sa te faci acasa, aparatul cu lumina pulsata este o prostie scumpa. Laserul este ceva total diferit. Ăla te scapa de par. Însă, nu as avea încredere undeva cu 500… pentru proceduri de genul te duci la o clinica buna, exista și opțiunea sa faci in rate, dar, cel mai mult merita sa alegi un pachet pe mai multe zone.

| Violleta2022 a răspuns:

Temporar da, poti scapa de par dar el creste normal dupa 1 an.
Nu merita efortul si nici banii.

| minime3 explică (pentru Violleta2022):

Si vedetele astea care zic ca s-au epilat definitv, adica pe viata, cum fac? O faci o data si nu mai ai grija nicicand!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru minime3):

Doar zic, ca-n realitate nu este posibil asa ceva, fiind de altfel platiti sa faca reclama la aceste proceduri scumpe.
Daca au facut-o sunt fericite pentru cateva luni, dar eu vorbesc din experinta mea si a copiilor mei, ca am trecut prin asta si dupa 1 an de zile, totul a revenit la normal, fiindca parul creste hormonal si nu poti bloca toti porii din corp, sa nu mai produca fire de par.

| minime3 explică (pentru Violleta2022):

Bine de stiut!

| Violleta2022 a răspuns (pentru minime3):

Si prietenele mele au facut acelasi lucru si au patit exact acelasi lucru, parul revenind la normal, dupa 1 an.
Daca trece efectul intr-un an, poti repeta procedura, dar platesti alti bani si pentru jumate de an te bucuri de "fara par", dupa care apar incet-incet cate un fir, doua... pana revine la normal totul, cand s-a implinit anul.

| minime3 explică (pentru Violleta2022):

Pfff...si ei se lauda ca fac minuni!

| Violleta2022 a răspuns (pentru minime3):

Asta nu-i lauda, ci RECLAMA ca sa vanda produsele si serviciile respective.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia-ti frumos un epilator IPL pentru uz propriu si nu mai arunca cu banii aiurea!

| relian a răspuns:

NU,epilare definitiva nu prea este,ppaye creste mai incet dar va aparea mereu.
Deci daca ai bani si nu ai ce face cu ei,baga,ce aia nu trebuie sa traiasca si ei.
Si dupa nu stiu cate sedinte si tot nu va reusi ala sa omoare un fir de par.
Paru e lucru dracu laughing ma refer acolo unde nu-i dorit.Ce mai oameni sintem si noi, cade parul unde trebuie sa fie, creste unde n-ar trebui laughing ori nu-i de dorit.
Ai nevoie de un genetician, mergi la Johanis, sau la alantu arabu cum ii zice, aia is specialisti in de toate laughing

Uite Jassmina parca mai vine de acasa.Ai vazut cea spus? Ca vedetele spun ca au facut epilare definitiva doara asa pentru reclama alora.
Ei uite la fel se intampla in toate domeniile Jassmina cu 2 de s laughing si cu boala asta si cu virusurile si cu vaccinurile, mai ales cu vaccinurile.
A spus Andra ca ea avand alergie la unle emacaruri, substante totusi a fost si a facut vaccin, exact ce spune si Jassmina cu 2 de s laughing face reclama,toti oamenii astia is platiti pentru asta,ei cu asta se ocupa cu reclame cu vorbaria,cantatu,una alta.

Daca ar spune adevaru ce ar avea de castigat? Nimic,nu-i mai baga nimeni in sama, apoi ei altceva nu stiu sa faca si nu vor sa ramana pe drumuri.
Deci ce vezi tu vedete, actori care spun ca sau epilat definitiv, aia mint, joaca treatru, spun ce le zic aia sa zica in reclama.

Asta e valabil in orice domeniuabsolut in orice. Ceva bun nu are nevoie de reclama.