| mypasionareyou a întrebat:

Cateva intrebari cu referire la epilare( pentru fete). cat de dureroasa este epilare inghinala? dar epilarea mustatii si parului de pe abdomen? funditzi primul raspuns

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Orice epilare (cu ceara sau cu aparatul electric) e dureroasa fiindca extrage firul cu radacina. Dar ce mai conteaza cand stii ca esti mai frumoasa?

| AlllExAnDrA_8337 a răspuns:

Cea mai eficienta metoda este cea cu ceara. Iti recomand sa te duci la salon dar daca totusi vrei sa te faci acasa nu este chiar insuportabil, este mult mai bine decat cu epilatorul pentru ca la benzi tragi dintr-o data.Si eu m-am facut si nu pot sa zic ca nu a durut dar trece.

| ChiriSthineeE a răspuns:

Buna. eu te pot ajuta in legatura cu epilarea mustatii.din cate stiu eu. doar la prma si la a doua epilare doare. dar dupa. se obisnuieste zona.: sh. e mult mai ok.:*. cat despre restul. nu stiu.happy sper sa-ti fost de ajutorhappy

| grenouille a răspuns:

Depinde de tine.Eu de 4 ani ma epilez pe tot corpul, inghinal eu iti recomand sa te faci la un salon, exista epilat total la inghinal care e in jur de 20 de lei si mai exista si partial sau ceva de genu,inghinalul este destul de dureros, dar cum a spus si alexandra este mai putin dureros ca atunci cand te epilezi cu epilatorul, pe abdomen pe mine nu ma doare bine acum ti-am spus depinde de cum suporti tu durerea de cat de groasa este radacina firului...dar cel mai bine ar fi sa mergi la salon sa te epilezi pentru ca tipele de acolo stiu ce fac si daca le spui ca te doare vor incerca sa faca in asa fel incat sa nu te mai doara asa rau. Sper ca ti-am fost de ajutorkiss