| post_dana a întrebat:

Ce ajuta la regenerarea parului?

Răspuns Câştigător
doiny
| doiny a răspuns:

Eu folosesc o masca pentru regenerarea parului de la amway si sunt foarta multumita de ea.

17 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Pai hai sa-ti dau ce am folosit eu: (HENNA SONIC: SI SE TRADUCE PUDRA DE CEDRU : REGENERATOR DE PARhappy Este un produs 100% natural, si se gaseste la plafarsadmod de folosire:2 lingurite de pudra de cedru cateva picaturi de lamaie 20ml de apa si un albus de ou: se foloseste pe parul uscat inainte de a te spala pe cap cu 45 de minute.se utilizeaza de 2 ori pe saptamana, rezultate are dupa 2 saptamani de folosire sad pont. nu costa mult, eu l-am lua cu 10 lei) dar mai poti folosi sampoane de urzica, balsam de par de tarate de grau, si multe altelesadde a semenea un tratament se repeta timp de 3 luni) mult succes:

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

..frectii cu mixt de ou cu lamaie, suc de varza proaspat taiata, altfel e oxidata si NU!+un strop de otet de mere sau de samburi de struguri, masaj capilar, facut de tine sau pertener, incet, calm, ca si pe frunte, tample, obraji, e un sistem, un tot facio-capilar! conteaza f. mult si tipul de alimentatie, adica nu multe carnoase, ci vegetale, evtarea zonelor cu poluare, evit stresss, dupa spalare lasa-l sa se usuce, nu -l agresa cu phoenul, etc...Psiho

| zuzuliana a răspuns:

Uleiul de masilne...sau ricin

| Darry a răspuns:

Foloseste CRESCINA. Este un produs elvetian, se gaseste la farmacie, costa cam mult(100euro), dar e bun.

| Mia_8661 a răspuns:

Urmatoarea masca care se pune pe parul curat si se tine o ora: un amestec de galbenus ou, o lingurita ulei de ricin, o lingura de ulei masline, o lingurita vitamina A, o lingura miere de albina da sa fie naturala, se aplica o data pe saptamana, (acum depinde daca e parul mare dublezi portia) ...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masajul cu uleiuri esentiale, vitamine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce exista bun pentru regenerarea parului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de ricin il recomand din toata inima, e si ieftin! in plus sunt o gramada de masti care sunt bune dar iti trebuie timp, nimic nu fc minuni dupa o zi pe alta! mam konv si eu care eram disperata, caredema! am fost neagra si mam facut blonda, akas, iti dai seama! incerak 1 data pe saptamana ulei de ricin9inceark sa dormi cu el)iar daca te speli de 2 ori pe saptamana a2 oara fa-ti o masca ulei de ricin, galbenus de ou, ulei de masline, cateva pikaturi de lamaie si miere, tot asa ar fi preferabil sa dormi dar daca te deranjeaza, stai si u cateva ore...eu am mai incerk si banana pisata e buna dar o dai greu jos din cap... iar mai sunt cateva tincturi(brusture, ardei iute, urzic mai era ceva dar nu mai stiu)pe alea nu le-am incerk, dar am auzit ca sunt bune...eu acum mi-am luat fiole cu ginseng sa vedem... poate ti am fost de ajutor! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercati solutiile de zi si de noapte Nanogaine de la Nanogen si veti fi foarte multumite de rezultate...cum am fost si eu de altfel...
Va las id-ul meu daca veti vrea sa stiti mai multe detalii: oana_eu2009
pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va recomand Solutiile Nanogaine de la Nanogen, merita sa le incercati. www.nanogen.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitamina A are un rol foarte important in producerea de sebum. Fara ea, parul este uscat, subtire si exista o mare predispozitie pentru matreata. Toate aceste simptome, pot determina caderea parului.

Absorbtia vitaminei A in organism poate fi impiedicata de:
- administrarea de aspirina sau alte medicamente;
- fumul de tigara.

La polul opus, o doza prea mare de vitamina A poate avea acelasi efect: caderea parului, prin cantitati crescute de sebum.

Cu toate acestea, daca doza recomandata de vitamina A este asigurata prin consumul de alimente bogate in aceasta vitamina, nu exista riscul de supradoza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna dana, si parul meu a suferit o degradare foarte vizibila am purtat extensii pentru mai multi ani si ulterior am ramas cu cateva fire vai si amar big grina trebuit sa ma pun pe treaba m-am dus la farmacie si am cumparat niste pastile forcalpil se numesc si minerale(calciu, magneziu si zinc)si am facut tratament timp de tri luni aceste vitamine m-au ajutat sa ma curat interior. daca vrei si niste tratamente naturale care le folosesc : amestec de uleiuri - ulei de masline 3 linguri, ulei de ricin o lingura, ulei de jojoba o lingura, ulei de cocos o lingura, ulei de rozmarin o lingura si ulei de migdale eu mai pun si viatamia A si E, toate aceste uleiuri amesteca si incalzesc putin se aplica de la radacina pana la varfuri si se lasa peste noapte. dimineata se spala cu sampon combinat cu apa se aplica masca de par se clateste si esti gata de coafat. incearca aceasta masca o data pe sapatama pentru mai multe luni si vei vedea super rezultate parul ti se va indesii si iti va creste foarte repede sanatos si stralucitor si daca vrei sa accelerezi lucruriile incearca tot odata pe saptamana sa amesteci un galbenus de ou cu 3 linguri de miere cu zeama de la o lamaie, vitamina E(ulei sau o capsula), vitamina A uleioasa, ulei de ricin o lingura, ulei de masline 2 linguri, aplica pe par infasureazati capul intr-un prosop si spala-te peste o ora cu apa calduta! ti-am zis ce par aveam acum 6 luni iar acum parul meu atrage priviriile tutror! incearca asta daca vrei un par fumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de cocos este iara foarte bun pentru par , cu acest ulei isi ingrijesc indiencele parul de aceea firul lor de par este atat de frumos si sanatos.daca vrei si tu sa iti ajutzi parul sa se regenereze incearca asta aplica ulei de cocos pe toata suprafata parului de la radacina pana la varfuri ramai cel putin o ora daca nu toata noaptea apoi spalate. inca de la prima aplicare vei vedea rezultate iti lasa parul sanatos is stralucitor. incercati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uleiul de cocos este iar foarte bun pentru par, cu acest ulei isi ingrijesc indiencele parul de aceea firul lor de par este atat de frumos si sanatos. daca vrei si tu sa iti ajutzi parul sa se regenereze incearca asta aplica ulei de cocos pe toata suprafata parului de la radacina pana la varfuri ramai cel putin o ora daca nu toata noaptea apoi spala-te. inca de la prima aplicare vei vedea rezultate iti lasa parul sanatos is stralucitor. incercati

| nechi a răspuns:

Eu folosesc un sampon foarte bun. se numeste My hair si exista pentru diferite categorii de par. il recomand cu toata inima, il folosesc de 2 ori pe saptamana. si nu costa mult chiar deloc [eu am gasit cu 4 lei]si sunt multumita de el

| blondell a răspuns:

Cea mai buna masca pentru regenerarea si starlucirea parului este cea cu vitamina A...Eu una, o folosesc si sunt foarte multumita.pentru masca ai nevoie de:5 linguri de ulei de masline usor incalzit, 10 pic. d vit. A uleioasa, 2 galbenusuri de ou si sucul proaspat de la o jumatate de lamaie...

| mary_8102 a răspuns:

Dupa ce am lasat anticonceptionalele si am avut si probleme in familie parul meu nu prea mai e.acum sunt insarcinata si am inceput sa folosesc masti cu ulei de ricin, ulei de masline, galbenus, miere, zeama de lamaie.si in fiecare zi spray pilexil.vitamine oricum iau pentru sarcina. parul nu mai imi cade dar e rar, sper sa se regenereze. am cumparat si crescina fiole, am citit ca sunt bune, inca nu am inceput tratamentul.a folosit cineva crescina? sunt scumpe fiolele, eu stau in Spania si am dat pe o cutie 180 euro si este pentru o luna.