| DoarUnCopil a întrebat:

Ce ar trebui sa aplicam pe unghii inainte sa punem oja? M-am uitat pe youtube la cateva chestii si fetele de acolo vorbeau ceva despre base coat ( stratul de baza) care arata k un lac de unghii...doar ca mai diferit...cum as putea sa imi dau seama care este cel bun? Si ce este acela?

3 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Folosind o marca buna(ex loreal)are unul nu stiu cat este in Romania dar aici unde sunt eu este pana in 22 euro, si iti protejeza fff mult unghia si cresc mult mai repede si mai tari

| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Cel mai bine este să te dai doar cu ojă. Dându-te cu un anumit lac vei obţine două straturi groase şi oja se va duce uşor.

| DoarUnCopil explică:

Cand am zis "staratul de baza" ma refeream la cel care care protejeaza unghiile.nu orice fel de oja