| greyhound a întrebat:

Ce articol vestimentar sau accesoriu vi se pare cel mai taranesc/cocalaresc/pitiponcesc lucru inventat vreodata? De ex. maioul plasa, colantii cu motive animalice, iphone-ul happy

Răspuns Câştigător
| UndergroundFolklore a răspuns:

Tricourile roz purtate de barbati (le accept doar la fetitele sub 10 ani), ciocatele (astea sunt oribile), toate fustitele super-scurte si toate tricourile prea decupate si transparente, ochelarii aia de soare de prost gust, bijuteriile din aur (si nu numai) masive, unghiile super-lungi "colorate" in niste culori de tot ******.Cu colantii am probleme doar daca au animal print si cel mai important...doar daca ii poarta pitipoancele cu sunci.Toate hainele in culori neon, cizmulitele alea tricotate si...mai sunt ataaatea.Desigur,toate purtate de cocalari si pitipoance.

8 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

1.Bluzele acelea decupate exagerat in parti care cica subtiaza talia.
2.Salopetele acelea din textila roz bonbon cu texte obscene
3.Sa-ti pui toate inelele /bratarile/lanturile doar ca sa arati ca ai, urasc asta
4.Vestele din blanita colorate
5.Colanti mulati cu desene de la telefoane, acadele, floricele, constelatii, barbie, etc.

| Kasia a răspuns:

Colantii 3 sferturi cu printuri

http://www.google.ro/......tp?/search

e plin orasul de fete care ii poarta.e groaznic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tricourile cu floricele si fluturasi se pun straight face? M-am crucit cand le-am vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tricourile si hanoracele roz/mov pentru baieti.
Blugii pana, roz cu pete galbene pe fund (pentru baieti) sau cei cu pete aiurea negre care zici ca-s jegosi.
Orice cu animal print.
UGG-urile.
Etc.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Colanții super colorați și pantalonii scurți de blugi luați peste ciorapi negrii lungi.

Apropo, de când e iPhone-ul un accesoriu vestimentar, și mai ales unul țărănesc? Sau am detectat încă un hater a mărcii Apple...
P.S. adidașii cu platformă sunt extrem de comozi și sunt la modă, dar țăranul tot țăran rămâne!

| XxAndreea a răspuns (pentru KaterinaРомановский):

Mie una personal chiar nu imi plac adidasii cu platforma.dar ma rog..gusturile nu se discuta.

| XxAndreea a răspuns:

Pai.1 cum ai spus si tu..colantii aia oribili.x_x si 2 adidasi cu platforma( http://www.google.com/......tp?/imgres ) ceva de
genu. oribil!

| luiza35 a răspuns:

Se pun si unghiile?! Urasc unghiile acelea extrem de lungi si pe deasupra si cu o forma super ascutita....arata ingrozitor, ma gandesc oare cum se sterg prin unele parti laughing))) Si acei cercei aurii, rotunzi si imensi. Cizmele purtate vara, nu ma refer la acele cizme cu gaurele, speciale pentru vara ci la acelea inalte pana la genunghi fara nici o aerisire, oare cum o fi cand se descalta?! Ar mai fi si pantalonii extrem de mulati si scurti, acele carcase de telefon super incarcate cu pietricele, floricele, Hello Kitty...etc.

Machiajul foarte incarcat, cu fond de ten cu 4 nuante mai inchis, ruj neon, gene pana la frunte, bronzul exagerat! Si mai sunt o multime de lucruri dar nah...gusturile nu se discuta, fiecare cum ii place!