| eek a întrebat:

Ce as putea sa folosesc dupa epilare pentru ca pielea mea se irita? Adica nu petele alea rosii pe care le ai dupa epilare, alea trec, dar imi apar bubite rosii din cauza asta.Pana in prezent folosesc lapte de corp calmant de la garnier, e f bun dar nu ma ajuta cu nimic in problema asta.straight face

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Inainte de epilare maseaza usor pielea. Dupa epilare poti folosi pudra, crema de galbenele sau o crema foarte hidratanta happy
Pune cat mai multa crema.Asa nu o sa te mai iritiwinking
Mult succes!big grin

8 răspunsuri:
| eek explică:

Eu stiam de gheata inainte de epilare.ca sa nu mai doara.astfel incat pielea amrteste putin si nu mai simti durereabig grin. o sa incerc toate variantele si va zic care da rezultatebig grin

| annda a răspuns:

Incearca cu pudra pentru copii mentolata sau folisan, le poti folosii pe ambele.

| anda_1885 a răspuns:

Sunt de acord cu briana, in caz ca folosesti benzi depilatoare incearca marca GEROCOSSEN, artrebui sa primesti la pachet cu o lotiune hitratante si pentru calmarea pielii pentru dupa epilat. incearca sa eviti pudra de talc, te poate irita mai tare si in unele cazuri e cancerigena

| ammodytes a răspuns:

Eu folosesc pudra de bebe de la Johnson's Baby si sunt foarte multumita. Pielea ramane fina si cu un miros placut.

| Ciprian271 a răspuns:

Iti pui gheata intr-o punga si o pui pe piele sau o crema cu menta si de ce nu pe amandoua mentionate mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pudra sau lotiune de calmare a pielii iritate dupa epilare.Nu stiu sa-ti zic o marca, cere la farmacie happy

| ladyoscar a răspuns:

Eu folosesc de la Gerocossen crema depilatoare si o emulsie dupa. Din tot ce am incercat pana acum, e cam singura crema la care n-am avut probleme.

| anca59 a răspuns:

Incearca ulei de masline si/sau crema de galbenele.