| Ana a întrebat:

Dupa epilare imi apar niste bubite rosii, ce sa fac sa numai apara?

8 răspunsuri:
| zanesiprintese a răspuns:

Este normal, nu prea ai ce sa faci, dar ele trec, nu te ingrijorahappy Apar fix de unde au fost smulse firele. Mie in jumatate de ora, o ora mi-au trecut

| คเค๓เк a răspuns:

Pay imediat dupa ce te-ai epilat date cu o crema!

| LoLo a răspuns:

Buna... te irititongue

cand te epilezi este bine sa te faci seara ca daca in caz te iriti sa iti treaca pana a doua zi happy

eu dupa ce ma epilez ma dau cu crema de galbenele, este foarte buna.Iti face piele si mai fina si te ajuta sa iti treaca mai repede acele brubintehappy

sau daca nu ai crema de galbenele foloseste o crema ca nu prea miroase... ceva ce sa iti inmoaie pielea, dar cea mai buna este cea de galbenele

bafta...

| Lorena a răspuns:

Dai cu crema pentru epilare inainte, iar dupa aceea cu o crema sau o lotiune[eu asta fachappybig grinwinking]

| Ioana :x a răspuns:

Buna :*! Eu m-am dat cu ulei de masline si mi-au disparut. Incearca si tu la mine a mers :X
Pupik :* pa-pa

| andreea_6295 a răspuns:

Prima, a doua, poate chiar si a treia oara cand te epilezi iti vor aparea, apoi nu cred ca vei mai avea probleme. mie mi-au aparut decat prima data. azi mi-am luat mustata a treia oara in viata si nu am facut bubite deloc :X

| Krisaliz a răspuns:

Te iriti doar. e ceva absolut normal.
foloseste o crema de ras in loc de aparate cu lama (desi se poate intampla si de la crema sa te iriti)

| laalaa a răspuns:

Dai cu crema de dupa epiarebig grin...