| Mariiia a întrebat:

Am nevoie de un sfat >:"
De curand mama a avut o problema cu pielea. Ii aparuse niste pete. A fost la un dermatolog si i-a dat niste medicamente. Mama le lua insa avea mari dureri de stomac din cauza loc.
In fine. I-au trecut petele alea.
Dar in ultima vreme vad ca ii apar niste bubite mici si rosii de fiecare data cand se scarpina intr-un loc straight face Ce i-as putea spune? Cum s-o sfatuiesc?
Sa-i zic sa incerce alt dermatolog? thinking Sau stiti voi cumva despre ce ar putea fi vorba? happy
Multumesc. Si fundita >:"

Răspuns Câştigător
| pdannysan13 a răspuns:

Sa se duca la mai multi dermatologi. chestiile ce apar pe piele pot fi reprezentative a unor boli de ficat sau a altui organ intern.
nu renuntati pana nu gasiti o solutie.

5 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Cred ca-i vorba de o alergie.Organismul mamei tale nu suporta acel tratament.Sa mearga inapoi la medic si sa-i spuna ce problema s-a ivit.Multa sanatate mamei si tie.

| foxi a răspuns:

Dermatologia. e mai cu probleme, adica de durata tratamentele!

| Andry_9831 a răspuns:

S-ar putea sa aiba psoriazis.
In orice caz spune-i sa mearga la alt dermatolog...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa are si mama mea, iar ei i-a spus doctorul ca ''sufera" de ''lichen plan".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil o alergie. Dar nu poti stii exact decat dupa consultul unui medic specialist. Convinge-o sa mearga.