| LissLiss a întrebat:

Ce ati folosit bun, ceva care chiar sa fi dat rezultate, impotriva usoarelor pete ramase in urma cosurilor? Ceva exfoliant? Oriceee, multumesc!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Masca pe care o fac eu saptamanal:o aspirina pisata, 2 linguri de sare si demachiant.Masez foarte bine tenul si dupa aia ramane catifelat.

| LissLiss explică (pentru Bondarel99):

Nu e vorba de catifelare. ajuta pentru aceste pete?

| Bondarel99 a răspuns (pentru LissLiss):

Da,sarea e abraziva, iar aspirina e acid salicilic deci masca asta e perfecta pentru exfoliere si te scapa de pete...dar maseaza bine si dupa aia clatesti, nu trebuie sa o tii pe fata.Iar demachiantul pe care il pui ar fi bine sa fie gel nu crema.