| anonim_4396 a întrebat:

Ce ce mama spune ca sunt prea mica sa imi dau cu luciu de buze (fara culoare) la 14 ani? este exagerat?

41 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Maicata vrea sa fi fata cuminte si sa nu iti iei lumea in cap, ea zice daca acum incepi cu rujul maine te duci la discoteca si asa mai departe. Ascult-o in continuare si mai tarziu te vei mandri de educatia primita.

| Rockart a răspuns:

Bună! E puţin exagerat.E doar luciu de buze şi nici măcar nu e colorat... dar într-un fel îţi vor binele.Şi crede-mă, nu pierzi nimic.Eu am aproape 16 şi nu mă machiez, nici măcar luciu de buze nu folosesc... doar strugurel când îmi crapă buzele şi asta foarte rar.

| Ancutsa a răspuns:

Buna! happy
Nu cred ca esti prea mica sa te dai cu un luciu de buze, fara culoare la 14 ani, dar daca mama ta nu te lasa mai bine ascult-o decat sa va certati. Eventual cand mergi la o petrece atunci cred ca te lasa s-o faci. Oricum ai timp si de astea, esti mult frumoasa naturala! :*
O zi frumoasa!

| CristalClear a răspuns:

Ar trebui sa te lase ca nu e mare chestie...Si eu care credeam ca mama nu ma lasa sa fac nimic.

| Anonymus314 a răspuns:

Da

| laryssaxd1 a răspuns:

Da este cam exagerat...La varsta de 12 ani eu am inceput sa ma machiez...stii cum sunt parintii sigh no? Eu zic sa ii explici mamei tale cum stau lucrurile si ca la varsta de 14 ani ar cam trebuiwinking!

| Silviu93 a răspuns (pentru laryssaxd1):

Si cati ani ai? 13?

| laryssaxd1 a răspuns (pentru Silviu93):

Da dc?

| AverageIAlex a răspuns:

Esti un copil.

| Raquella a răspuns:

Nu esti prea micuta pentru luciu de buze.Si eu foloseam la varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In afara de buze, ea stie ce mai faci tu pe la scoala si pefara.din partea ei este grija.din partea ta, stii tu de ce vrei sa te dai.si stim si noi.

| Mindreader13 a răspuns:

Eu am 13 si folosesc de un an, insa numai in oras si la ocazii, nu si la scoala. deci da, exagereaza

| Boomzz2012 a răspuns:

Poftim?:O:OEu am 12 ani si a dau cun font de ten si cu toate nebuniilee. Ce sa fie exagerat logic poti sa te daiii

| Rockart a răspuns (pentru Boomzz2012):

Părinţii tăi sunt nişte inconştienţi sau probabil chiar îi doare undeva de tine dacă te lasă să te dai cu fond de ten şi *toate nebuniile* la vârsta ta.Copilele ca tine ajung rău.Îmi pare rău pentru tine... mai târziu o să plângi.Dar e problema ta...

| Boomzz2012 a răspuns (pentru Rockart):

Auzi nu cu toate nebuniile ma las eu vorbeam cateodata ma fac, uu nu itelegiiicateodta nu ma lasa darma fac in casa si dupa aceea ma demachiez daca vrei sa stiiiiiiiiii!

Răspuns utilizator avertizat
| Rockart a răspuns (pentru Boomzz2012):

Nu ai menţionat că doar *câteodată*.

| Boomzz2012 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Du-te uu nu imi dai mie lecti ai inteles nu stiu de ce te amesteci ca musca in lapte.Ea te rog sa nu imi mai scrii ca nu pot s ma dau cu farduri uu crezi ca ies afara sa ma vada lumea nu, ma fac in caa si apoi ma demachiez in casaa.care- i problema ta nu inteleg?

| Boomzz2012 a răspuns (pentru Rockart):

Si cei daca nu am zis ca cateodata trebuie sa iti dau tie detalii...ia auzi la ea?! fata draga ti-am spus ca ma dau cateodata ca nici pe mine nu ma prea lasaa doar ca in casa ma dau si api ma demachiez nu ma duc pe stradaa sa ma vada toti oameni capa nici mama nu ma lasa sa ma machiez si sa ies in oras.Asa ca nu mai face asemenea aberatii la adresa ma bine?/"ca ii doare pe parinti undeva?" Tu fata unde ti-a venit im minte!?

| Rockart a răspuns (pentru Boomzz2012):

Nu ai priceput ce am vrut să spun oricum.Nici tu nu ştii ce vobeşti.

Mai lasă tupeul ăsta de *google*, că totuşi!

| Boomzz2012 a răspuns (pentru Rockart):

Auzi tu, k ma abtin nu imi zici mie ca nnu stiusa vorbesc, ii zici la cine vrei asta da nu mie cllar?, nu voi pricepe ce ai vrut u sa zici, draga da uu cine esti fata, i-a zi, nu te mai baga bine? daca am vrut sa ii zic la fata, asta ce te-o mancat pe tine undeva sa te bagi si uu ca musca in lapte

| Rockart a răspuns (pentru Boomzz2012):

Mă rog.Hai că n-am chef de ceartă.E ultimul lucru pe care ţi-l mai spun: învaţă să scrii, apoi să comentezi. Bye!

Răspuns utilizator avertizat
| Boomzz2012 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Eu? Sa am respect de AutumnalFeelings.De ce? pentru. ca e mai mare ca mine...cu cat cu 1 sau 2ani? eu anul asta implinesc 13.Si te rog rumos n-am vb. asa urat cum zici tu bine?! Si nu te mai baga asa ca musca in lapte.Nu e problema ta, daca vb. cu fata acea, ce te bagi? Hai vezi-ti de treba ta.Hai paa!

Răspuns utilizator avertizat
| Rockart a răspuns (pentru Boomzz2012):

Respectul ţine cont de vârstă?

Şi de ce eşti tu aşa sigură că sunt mai mare ca tine doar cu 2 sau 3 ani?

| Boomzz2012 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Nici eu nu vreau sa ma cert cu tine, si cei, trebui sa am respect fata de tine?! Daca esti mai mare ca mine, care e problema?! Mie nu-mi zice nimeni sa am respect de cineva, bine?! Eu imi respect familia si rudele, si de ce sa nu am respect fata de tine?! Ti-am zis cumva ceva sau am folosit cuvinte vulgare la adresa ta?! Te rog frumos sa-mi zici.Pa!

Răspuns utilizator avertizat
| Boomzz2012 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

N-am inteles, sa am respect fata de tine, nu? Cine zice...auzi daca zici sa am respect fata de tine, draga domnisoara ti-am spus ceva ca sa te supere? Te rog sa-mi zici acum!?

Răspuns utilizator avertizat
| Boomzz2012 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Auzi draga domnisoara, tu crezi ca daca vb prin scris asa, crezi ca vreau sa fac circ.Si sa stii rspect profesorii si toti cei lallti oameni din jurul meu si am note foarte bune la invatatura.Dar pe mine tuuu ma scoti din sarite, te rog sa ma lasi in pace.Eu nu cred ca fac circ, tu esti problema.Lasa-ma terog frumos in pce. Daca nu imi raspiundeai tu la aspunsul pe care l-am dat nu se intamplat asa.
Asa ca lasa-ma, ca din cauza ta ma enervezz.
Sa sti ca s eu m-am saturat de tine si de raspunsurile tale.

Răspuns utilizator avertizat
| Boomzz2012 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

I-a gura tuu.Ea uite ma la ea ma face mucoasa.Si tu cum esti tu? Hai paa! Si lasa-ma in pace!

Răspuns utilizator avertizat
| Boomzz2012 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Hai termina tu.Te raportez odata la spam si iti inchide odata contul pe cateva zile.Auzi nu sunt carpa ta.Crezi ca tu esti smechera, mare si tare.Nu cred, esti o copila care se comporata asa urat

Răspuns utilizator avertizat
| Boomzz2012 a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Gata, bine poate ca ai dreptate.Ok, nu ma-ai vreau sa ma cert cu tine.
O zi placuta!

Răspuns utilizator avertizat
| unknow98 a răspuns:

Sincer eu am 13 si ma dau cu ruj si cu luciu cu culoare
pe mine ma lasa sa ma fac si la ochi

| petregh a răspuns:

Dap ar fi exagerat, dar u nu trebuie sa exagerezi.