| sisi15 a întrebat:

DAU FUNDA! De vreun an am o pata mica,cat o gamalie de ac,pe buza de jos, pata care nu vrea sa dispara, are o culoare rosu inchis.Mama nu vrea sa ma duca la doctor spunand ca n-am nimic, dar ma intreb ce ar putea fi si cum as putea sa scap de ea, mai ales ca nici cu luciu de buze nu se acopera bine.Stiti de la ce ar putea fi si cum sa imi treaca? Acum vreo cateva luni imi mai aparuse una dar nu asa inchisa la culoare si a trecut repede.DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| GeorgeMojoiu a răspuns:

Nu ai nimic, cred ca este din nastere, nu ai ce-i face... bafta!

| Pisicutza1418 a răspuns:

Nu cred ca e ceva grav, dar imi dau seama ca te obsedeaza, daca nu-ti mai trece. Poate ar trebui sa-ti rogi mama din nou sa mergeti la un medic, macar la cel de familie. Acela este in masura te sfatuiasca mai bine, poate iti va da un unguent sau altceva. Nu trebuie neglijata insa nici o problema de sanatate pentru ca in timp se poate agrava.