| anonim_4396 a întrebat:

Ce coafuri se poarta in vara asta -2012-? Daca imi dati imagini as dori si numele coafurii! Multumesc!

1 răspuns:
| Raduhh a răspuns:

Coafura "Wet hair"

Părul se da pe spate folosindu-se un pieptene cu dinti desi şi fini. Aspectul dorit este al unui păr aparent ud, care oferă un look glam, atâta timp cât este realizat cu mare grijă, pentru că există riscul ca o asemena coafură, realizată cu neîndemanare, să poată duce la un dezastru şi poţi părea neîngrijită, părul părând a avea un aspect murdar şi neglijent. De aceea, acest tip de coafură se asociază unui aspect general impecabil, la o rochie de seară, fiind deseori afişat pe covorul roşu.
Imaginea o ai aici http://www.ghimpele.ro/wp-content/uploads/2012/04/wet-hair-ghimpele.jpg, Funda?