| denyysss a întrebat:

Ce credeti despre fetele emo?
ma inereseasa in special parerea baietilor.
cine imi da cele mai multe detalii(fie fata fie baiat)
primeste funda

7 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Eu consider ca nu trebuie sa critici pe cineva din cauza unui stil
personal,mie nu imi place deloc cand vad persoane asa,prin Romania nu prea vezi, dar prin strainatate cam des.
si iti spun un lucru, alea din Romania arata altfel, parca mai bine!
nu stiu, daca s-ar imbraca si s-ar coafa si asa fel incat sa le stea si bine, ar fi minunat-

| znstr a răspuns:

Sunt niste persoane neintelese, de obicei triste, fie vor doar sa iasa in evidenta cu ceva ce nu au : uratenia. Am vazut multe persoane care, desi au o frumusete atat interioara, cat si exterioara, se poarta pe canicula de afara in haine inchise la culoare, cu parul pe ochi, extensii pana la brau de lungi, moda ce s-a dus de mult.

Daca Vlad201296 era emo, iti spunea ca fetele emo sunt cele mai frumoase, cele mai bune, extraordinare, iar pitipoancele sunt teribil de groaznice si incearca sa le evite (exemplul asta a fost fara subinteles pentru Vlad).

Oricum, e o tara libera unde toti adopta ce stil vor, pentru ca ii reprezinta, nu pentru ca iti zic 2 baieti pe TPU ca tipele emo sunt cool, populare, si asa mai departe.

| R0011 a răspuns:

Pana la urma fiecare face ce vrea cu viata lui, dar de cele mai multe ori persoanele emo sunt greu de inteles. Si sa fim seriosi, cine nu ar prefera sa vada o fata mai nebuna care sa rada mai tot timpul si sa fie cu zambetul pe buze, decat o fata care nu isi poate exprima sentimentele, si te deprimeaza si pe tine in acelasi timp.Cam asta e parerea mea.thinking

| Ralp a răspuns:

Pai daca ele vor sa fie/sunt emo. problema lor. Nu poti obliga pe nimeni sa fie cum doresti tu.
Totul are un motiv.

| Vlad201296 a răspuns:

E o mare prostie sa fi emo, mai ales daca esti fata. Fetele emo sunt pur si simplu respingatoare. Nu le pot intelege, de ce ar vrea cineva sa aiba un look si un comportament satanist?
Incerc sa evit acest fel de persoane.

| chazzZ a răspuns:

Nu e deloc potrivit mai ales pentru fete, insa daca esti trista/trist fa ceva sa iesi din starea aia sau pastreaza-o in interior (eu asa fac). Nu sunt chiar respingatoare pentru ca hainele nu sunt totul la o persoana, doar putin evitate pentru ca "nu sunt intelese".

| XxRafaellaxX a răspuns:

Respingătoare?!
Pun pariu ca nici nu a cunoscut vreo fata emo...(Vlad)
Fetele și băieții emo sunt super draguti/drăguțe, sunt niște persoane minunate, în unele cazuri neînțelese de oameni.
Doar grupurile emo se pot intelege gen unul pe celalalt.
Eu una sunt emo și îmi vine uneori sa rad când vad ce impresii cu totul ieșite din context își fac oamenii.
Și da, emo sunt pe cale de dispariție în România și asta din cauza voastră!
Le e prea frica sa arate cine sunt ei doar ca sa nu fie judecați...

Daca sunt greseli, sorry.
Și am comentat în caz ca mai vede și pe viitor altă persoană această întrebare.