| bombonika1799 a întrebat:

Ce crema de fata imi recomandati: am 15 ani,am deseori senzatia de "strangere" a fetii, am mici probleme c cosurile, petele si pinctele negre...eu de obicei ma spal pe fata cu o spuma de la avone https://www.google.ro/......ps?/search crema de fata din aceeasi gama( dar am senzatia ca nu imi hidrateaza indeajuns tenul pentru aceasta perioada)

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Legat de cosuri, eu am fost la dermatolog ( aveam mai multe cosuri).
Ce am invatat este ca trebuie sa te speli musai pe fara de dimineata si seara de preferat cu un sapun antiacneeic (eu folosesc de la acne out il gasesti la sensiblue) si apoi dat cu o crema hidratanta. Mie dermatologul mi-a recomandat o crema de la bioderma sebium hydra costa cam 50 de lei, dar iti face o piele foarte fina( aveam aceeasi problema ca si tine, dupa ce ma spalam avea senzatia ca fata ma strange si ma ustura).
Plus o alimentatie sanatoasa, multe fructe, legume, fara prajeli si grasimi, fara sucuri accidulate, si multe lichide, cel putin 2 l de lichide.