| gandacinchisinsticla a întrebat:

Ce culoare acopera frumos roscatul? (nu conteaza daca raman reflexii) Ma gandeam sa-mi vopsesc parul ceva apropiat de nuanta naturala, un castaniu (sunt roscata de aproape un an) pentru ca e cam pretentioasa culoarea, imi creste parul repede si trebuie sa il vopsesc lunar si mi s-a ars foarte rau mai ales ca folosesc si placa. Aveam de gand sa il las sa creasca mai mult timp fara sa il mai vopsesc dar asta dupa ce scap de roscat. Voi ce spuneti? big grin

4 răspunsuri:
| razvanel112 a răspuns:

Buna,
Incearca vopsea de la Fanola. Este o vopsea foarte buna care are o durata destul de lunga. Pe langa asta poti folosii un tratament cu botugen pentru par. Asa poti sa iti faci parul mult mai sanatos si sa arate mai bine.

| daniel33441 a răspuns:

Daca nu doresti negru poti incerca un saten.culoarea se va schimba insa in timp dupa cateva vopsiri si nu din prima.practic singurele sanse pe care le ai fara decolorare este sa te duci inspre mai inchis decat ce ai deja.

| Lav1niia a răspuns:

Nu scapi de el prin vopsire.
Decolorează-l și apoi vopsește-l cuuloarea naturală.

| PatriciaPyutza a răspuns:

De exemplu ai putea sa ti-l faci brunet, asa nu o sa se observe ca ai fost roscata.
Sau ai putea sa il revopsesti cu aceeasi culoare si bineinteles nuanta.
Daca nu vrei nici una din cele 2 atunci poti sa il decolorezi si sa il vopsesti in ce culoare vrei sau chiar sa iti pastrezi culoarea naturala.
De preferat ar fi sa nu il mai arzi cu placa si mai degraba sa il intinzi prin alte metode sau sa ti-l aranjezi altfel.