| Hurricane21 a întrebat:

Buna TPU happy
Am si eu o problema.Culoarea mea naturala este saten deschis si de ceva timp m-am vopsit castaniu inchis(arata aproape brunet).De atunci mi-au cam crescut radacinile cam 3-4 cm si azi am facut prostia de a ma vopsi roscata. Vreau sa spun ca radacinile au iesit un roscat foarte aprins iar restul parului a ramas la fel-castaniu inchis, roscatul nu a prins deloc.La cat timp ma pot revopsi pentru ca parul arata oriibiil si nu indraznesc sa ies cu el din casa asa.Ma gandeam ca as putea sa ma vopsesc din nou maine dar nu stiu cat de bine va fi pentru parul meu.Astept sfaturi.Dau funda :*
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| alexandra_4554 a răspuns:

Te poti vopsi la 3-4 zile dupa ce te ai spalat pe cap, pentru ca daca te vopsesti imediat nu se prnde culoare, te poti vopsi si in fiecare saptamana nu-i problema vreau sa zic, dar sa ai parul putin murdar alfel nu iti iese

1 răspuns:
| bubbiubbi a răspuns:

Nu inteleg, tu ai vrut sa iti faci radacinile roscate?! oricum, daca iti etse atat de rusine, vopseste-te si apoi foloseste lotiuni de par, balsamuri, masti pentru par vopsit. Nu ti-l intinde cu placa(in cazul in care o faci) cateva saptamani pentru a nu ti-l deteriora si mai tare, si incearca sa iti cumperi o vopsea buna sa nu se intample ca data trecuta sa nu ti se lipeasca vopseaua de par sau asta din cate am inteles eu.
Sper ca te-am ajutat:*!