| ILoveMyBed a întrebat:

Ce culoare de fard de pleoape merge pentru ochi caprui inchis-negri si pentru par brunet.

5 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna!
Daca nu stii cum sa iti machiezi frumosii ochi caprui ai putea opta pentru unul natural, acesta se potriveste pentru un machiaz de zi.
Ai noroc pentru ca poti folosi aproape orice combinatie de culori, sunt recomandate culorile : sampaniei sau apricot apoi poti folosii o nuanta de bronz sau pruna.Mai poti folosii urmatoarele culori(bineinteles asta depinde de preferintele tale adica de ce culori iti plac tie) :mar,auriu,migdale,verde,mov,maro,bej,grena,albastru inchis.
Poti opta si pentru un smokey eyes, dar ai foarte mare grija ca sa nu ramana pete si sa intins uniform fardul, te poti uita pe Youtube la tutoriale.
Sper ca ti-am putut fii de folos multa sanatate iti doresc.

| DrunkenRat a răspuns:

Evita culorile recihappy
Incearca ceva combinatie jumatate ciocolatiu, jumatate vanilie. Si culorile toamnei merg bine si evident negru. Negrul merge cu oricehappy

| 6111992 a răspuns:

Roz,alb,auriu,argintiu maro.

| Bonotralalala a răspuns:

Hmm ...ai putea incerca un gri, alb culori care sa se potriveasca cu parul si ochii happy

| runawayangel a răspuns:

Daca ai parul brunet ar merge foarte bine un albastru sidefiu cu un contur negru fin. happy