| anonim_4396 a întrebat:

Ce culoare de par avantajeaza o fata cu ochii verzi si tenul deschis? eu sunt satena si as vrea sa ma fac bruneta sau roscata da nu sunt sigura ca ar da bine avand in vedere ca am tenul deschis. voi ce ma sfatuiti?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roscat pentru ca daca te faci bruneta si ai tenul asa de deschis te imbatraneste si arata putin ciudatbig grin red is the new blonde

Răspuns utilizator avertizat
| campanario a răspuns:

Buna. Te'ar prinde bine roscata sau saten deschis, chiar foarte deschis, si daca ai tonul rozaliu te'ar avantaja si mai mult culorile astea.Despre brunet nu stiu ce sa iti zic, si eu sunt bruneta, si am tenul deschis, si mereu incerc sa il fac cu o idee mai inchis, pentru ca nu ma avantajeaza ten alb la par negru.Acuma depinde de persoana, de exemplu la Kristen Steward, sau cum o chema, aia din Twilight, ii sta bine cu ten alb si bruneta, are parca ochi deschisi la culoare, cred ca albastrii.Probabil te'ar avantaja. Du-te la o stilista si ea o sa iti zica mai precis. Pupici

| Lorelai a răspuns:

Dupa parerea mea, daca ai tenul deschis si ochii verzi ti-ar sta foarte bine roscata sau blonda. Brunetul mie nu mi se pare alegere foarte buna din simplul fapt ca aspreste trasaturile, te imbatraneste. De ce nu incerci sa te faci blonda? Ti-ar sta foarte bine. cred eu. Nu e chiar asa greu de intretinut precum probabil ai auzit. Si eu sunt blondabig grin

| d(eea)b a răspuns:

Hm.pe fetele cu tenul deschis le prinde culorile deschise, incearca un saten mediu, un roscat-aprins ar fi prea exagerat. daca vrei ceva m-ai iesit din comun incerca un portocaliu-caramiziusmug

| alexutza7 a răspuns:

Roscat cred ca o sa iti stea foarte bine avand in vedere ca ai ochi verzi apoi sa iti faci parul cret (un fel de permanent)ar fi super uita-te si tu pe net la fata asta pe care o cheama mariluz bermudez este o frumusete de fata poate te inspira cu ceva sau baga id asta in lista poate te ajut cu ceva( alexa_bombonica55) pup doolce fundita