| Elly1 a întrebat:

Sunt satena,cu tenul deschis ci ochii capriu, mi-ar sta bine bruneta?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Negrul imbatraneste in general dar sunt si fete carora le sta bine.Nu iti baga din prima negrul ala inchis gen pana corbului sau albastrui pentru ca nu mai scapi in veci de el, daca nu iti place trebuie sa il decolorezi si parul tau va fi traumatizat.
Ia-ti mai degraba un castaniu inchis/saten inchis sau un brunet mai inchis si o sa-ti stea mult mai bine. Daca e o culoare mult prea inchisa contrastul dintre ten si par va fi mare si trebuie sa te machiezi strident ca sa nu pari Morticia Adams si negrul iti va scoate in evidenta fiecare cos sau semn de pe fata(deci trebuie sa ai un ten si niste trasaturi perfecte)...am vazut asta la o prietena.
Tu faci cum vrei, poate tie iti placa sa fii bruneta.Eu nu m-as face niciodata, mi-am pus o peruca neagra in cap si parca eram sora Morticiei.laughing

5 răspunsuri:
| ionutzu94 a răspuns:

Da ti-ar sta bine

| alucianna a răspuns:

Eu cred ca negrul merge bine cam la oricine, dar nu te face negru intens din prima, incearca unul mai bland, albastrui.
Si sa stii ca nu imbatraneste, cum se spune, si nici nu aspreste trasaturile. Tin minte ca eu chiar asta urmaream prima data cand m-am facut neagra, sa par mai matura. Aveam 20 de ani, iar la camin paznicii credeau ca vin in vizita. Cu negru sau fara negru, tot de 16 ani mi-a ramas aparenta.
Posibil totusi sa evidentieze eventualele imperfectiuni ale tenului.
Te avertizez ca daca ai parul lung, s-at putea sa iti ia ceva sa te obisnuiesti cu chipul atat de bine scos in evidenta, atat de clar incadrat de brunet. Eu aveam senzatia ca nu ma uit la mine in oglinda, si m-am gandit mult si bine ca poate nu imi place si nu imi dau seama! rolling on the floor

| Kamiii a răspuns:

Bună, nu ţi-aş recomanda să te 'închizi' aşa dintr-o dată la păr, mai ales dacă ai tenul deschis pentru că va fi un contrast prea puternic pentru tenul tău, prima dată încearca un şaten mai închis, după aia poţi să te faci şi brunetă. Baftăă :*

| iuni a răspuns:

DA!

| babybluue a răspuns:

Da, doar daca te-ai vopsi in culori deschise, atunci nu ti-ar sta prea binehappy