| SupradozaDeVise69 a întrebat:

Ce culoare de unghii este la moda? funda cel mai rapid raspuns

Răspuns Câştigător
| LoOran_1745 a răspuns:

Rosu mat happy

4 răspunsuri:
| sSeLL a răspuns:

Neegru roz

| Natalia_8837 a răspuns:

Acum sunt la modă unghiile verzi şi albastre, ce duc cu gândul la iarba proaspătă, la natură, la valurile mării.

Unghiile roşii rămân şi în acest an la modă în orice sezon.

Moschino şi Galliano au promovat acest concept, iar Girbaud a mers pe varianta unor oje burgundy, aplicate în mai multe straturi.

Oricum ar fi colorate, unghiile scurte, frumos rotunjite devansează trendul manichiurii cu unghii lungi, care pierde vertigionos teren.

Dacă până acum ne-am obişnuit că sezonul cald să aducă odată cu el şi o explozie de culoare pe unghii, de data aceasta lucrurile s-au schimbat puţin.Anul acesta începe să se poarte mai mult culorile de gri.

Fără îndoială că atunci când vine vorba de nuanţe clasice este înţelept să adopţi gri-ul, atât în nuanţe metalice şi strălucitoare, precum şi variaţiile acesteia

Ojele în nuanţe de gri sunt preferatele celor de la Farhi şi Felder.

De asemenea, unghiile răsfăţate cu duo-ul alb/ negru vor fi la mare căutare. Acestea vor fi cele de animal print sau jocuri geometrice.

Se păstrează şi trendul ojelor nude, ce pot fi diversivicate ca şi paletă cromatică: maro, camel, beige, alb vanilat. Sper ca te-am ajutat!:*

| pisikmik a răspuns:

Vara 2011 e mult mai happy sa zic pentru ca se poarta culori deschise care sar in ochi cum ar fi albastru,verde, rosu, roz si cea mai populara culoare e griulwinking

| SupradozaDeVise69 explică:

Thanks pentru raspusuri