| Iuly006 a întrebat:

Ce culoare folositi pentru unghii? Aplicati si acele abtipilduri cu inimioare...etc?

Răspuns Câştigător
| Cathy_5203 a răspuns:

Uite, am eu 12 ani, dar mama mea munceste la un coafor si m-a invatat totul legat de manichiura si pedichiura.in primul rand trebuie sa ai ustensilele si ojele speciale pentru modelul dorit. daca vrei ceva frumos facut manual poti face modele folosind ojele cu pensula subtire, si trebuie in al doilea rand sa alcatuiesti armonia intre culori adica : roz merge cu alb, negru merge cu alb, de fapt orice culoare merge cu alb, dar nu poti sa-ti faci jumatate de unghie cu verde si jumatate de unghie cu roz pentru ca nu atrage privirile asa mult... sper sa-ti foloseasca sfaturile mele.big grin a, si mai poti intra pe net daca vrei exemple de modele pentru unghii

10 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Toate culorile! Roz deschis, inchis, mov, albastru, galben, verde, maro, unele avand sclipici.
Dar daca o culoare este si deschisa, dar si simpla (fara sclipici), imi fac un model pe degetul inelar, poate si pe cel mare, cu o culoare mai inchisa, sau pur si simplu pe aceste degete (mare si inelar), dau cu un sclipici.
Aplic si abtipilduri, dar nu le am intotdeauna.

| Angiutssa a răspuns:

Pai. da, aplic abtibilduri, dar numereu.Prefer sa mi le fac negre, albastre sau french cu diferite culori(albastru, roz, etc.). Mi se pare ca arata cute.^^
http://1.bp.blogspot.com/......0_0768.jpg
http://farm2.static.flickr.com/1399/754842018_8ef1cb307d.jpg
http://www.vampyvarnish.com/......ht-Sky.jpg
http://www.washingtonian.com/block_dbimages/6971/nails_polish.jpg

| G a răspuns:

Pai de obicei folosesc doar lac transparent laughing dar imi plac mult si culorile si manichiura french.
oja sidefata sau cu sclipici = yuck. laughing
nici abtibildurile nu-mi plac. prefer modelele pe unghii (gen buline, patratele etc.) facute cu oja cu o pensula mai subtire.

| Liniuta_3048 a răspuns:

Mie imi plac unghiile simple. dar culori nebune.am verde, galben, roz, albastru, mov. Culori trasnite asa ca mine dar si foarte puternice pe mine ma caracterizeaza.big grin

| NickiMinaj a răspuns:

In general folosesc diverse nuante de roz/rosu sau pur si simplu lac.
Mai am si perioade de "experimentare" in care prefer negru, albastru, portocaliu chiar... : D sunt simpatice.
Cat despre modelele pentru unghii, sunt bestiale daca gasesti ceva frumos si care sa arate ingrijit.

Cred ca cel mai important e sa ai mainile fine si unghii ingrijite. De-abia apoi conteaza culoarea.

| lola_2540 a răspuns:

Mie imi place manichiura frantuzeasca: http://static.eva.ro/......8c5b6.jpg. cateodata ma plictisesc de ea, asa ca aleg o culoare deschisa(roz, alb etc) pe toata unghia si aplic niste modele de culoare inchisa(negru), sau invers. sau mi le fac french cu niste culori aprinse.

| gabitza_6878 a răspuns:

Culori ca astea : http://amelie.ro/wp-content/uploads/2010/03/oja.jpg
nu prea aplic abtipilduri d-alea...ma enerveaza

| Fireheart1996 a răspuns:

Pai vara asta sunt la moda culorile neon. Unghiile false si lungi nu sunt deloc la moda poate doar daca te pregatesti de carnaval.

| florynnaa a răspuns:

Pai mie nu-mi plac culorile aprinse cum ar fi:vernil, rozul acela tipator, portocaliul fft deschis, si altele.eu ma dau ft des cu :roz palid, rosu inchis, crem inchis, si culori mai inchise.nu folosesc abtipildurile ptt ca mie nu-mi sta bine.nah exista unele pers carora le sta bine.incearca orice culoare si vezi cu care-ti sta bine.si la abtipilduri la fel. fundita?big grin

| RebeccaBeea a răspuns:

Vara, folosesc rosu aprins, orange, roz si galben. Dar de obicei port pe unghii roz.