| theStar a întrebat:

fetelor ce folositi pentru unghii? ca sa le mentineti sanatoase si sa nu se exfolieze? le dati cu un ulei special sau aplicati o masca naturista?

7 răspunsuri:
| vintageheart a răspuns:

Eu le dau saptamanal cu lac de unghii cu multivitamine de la Gabrini. Le face foarte frumoase! Inca un sfat:Sa nu iti tai cuticulele pentru ca vor creste mai repede si mai groase. O idee ar fi doar sa le impingi usor cu un betsor special.

| Pisik a răspuns:

Eu iti recomand uleiul de ricin happy Te masezi cu el si pe cuticule. Ajuta si la cresterea unghiilor dar si la fortificarea lor :*

Poti face tratamentul asta vreo luna. ori de cate ori ai timp :*
Pe mine m-a ajutat :*

| Biaaa a răspuns:

Eu folosesc un intaritor de unghii. de la favisan.winking.

eu il consider in regula.
se aplica peste oja sau lacul de unghii.

| alexflor87 a răspuns:

Eu folosesc ulei de masline, ulei de ricin si mai ales zeama de lamaie este foarte buna pentru intarirea unghiilor. Poti folosi si partea alba a cojii pentru a da luciu unghiilor. Uleiul de ricin este foarte bun si pentru inmuierea cuticulelor.Foloseste produse naturale ca sunt cele mai bune happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretul meu? Bag mana in Fairy pentru vaselaughing[lemon] si am niste unghiute:X si mari si tari:X

| Pisycutza_8903 a răspuns:

Eu folosesc un lac de unghii de la AVON si sunt foarte multumita de el. La fel ca tie, si mie mi se exfoliu unghiile, dar dupa o saptamana nu am mai avut probleme.