| BlondaBă a întrebat:

Ce culoare sa ma vopsesc? ( fara caterinca ). Am parul de culoare ca tipa asta :-d http://www.facebook.com/....../photo.php Cum credeti ca mi-ar sta bine?
P.S. : FUNDAA! :*

Răspuns Câştigător
| ConnieMeowღ a răspuns:

Depinde cat de alba esti. Daca esti deschisa la piele si ai de asemenea ochii deschisi nu-ti recomand sa te faci bruneta! Te va imbatrani! Iti recomand maxim un saten inchis. Cel mai bine mi s-ar parea ca ti-ar sta cu un blond spre saten sau un blond inchis. ^_^
Daca esti mai inchisa la piele nu-ti recomand sub nicio forma parul roscat. Cel mai bine ar fi sa-ti inchizi nuanta parului actual. Sa-l faci un saten inchis sau un ciocolatiu.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa-ti deschizi mai mult culoarea, un blond deschis.Tu ai avantajul ca parul tau natural e deschis la culoare.Nu ti-l strica cu brunet sau rosu pentru ca scapi foarte greu de nuantele astea.

| HolyPotato a răspuns:

Eu in locul tau n-as renunta la culoarea naturala pentru ca e SUPERBA :x
Dar, in fine, aceste culori sunt sigura ca ti-ar veni bine:
http://www.google.com/......tp?/imgres
sau daca iti place ai putea adopta din look-ul Antoniei si sa-ti vopsesti varfurile intr-o culoare indrazneata, cam asa:
http://www.google.com/......tp?/imgres
Ti-ar sta bine cu aproape toate culorile, dar daca apelezi la roscat, nuantele deschise sunt pentru fetele mai creole si cele inchise pentru pielea mai alba. :)

| FreakyChucky a răspuns:

Nu te-as vedea cu alta culoare la par, poate niste suvite blonde?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| BlondaBă explică:

Am dat fundita cui am crezut ca merita cel mai mult si cea care m-a ajutat. Orikum multumesc tuturor sunteti niste scumpi. Si toate raspunsurile mi-au fost de folos! kiss

| oanacandy12 a răspuns:

M o intrebare ca sa-ti pot raspunde ai culoarea pielii ca tipa aia sau ai pielea mai "alba"? thinking

| BlondaBă explică (pentru oanacandy12):

Ea e creola. Eu sunt alba :-d

| oanacandy12 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te vpsesti un ciocolatiu mai inchis (dar nu foarte pentru ca iti va sta urat pentru ca ai pielea mai alba.Nu-ti recomand sa te vopsesti roscata pentru ca nu va da bine dar asta este doar parerea mea...:* sper ca ti-am fost de folos