| Ladyd10 a întrebat:

Ce culori se poarta in 2012? Ceva modele de haine la moda in 2012, va rog...big grin

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Se poarta movul, nuante de maro, rosu, portocaliu, galben, culori pastelate, visiniu, albastru inchis, auriu sters, roz prafuit, alb, negru, verde, bej, violet.
Daca vrei mai multe intra pe: http://tow.ro/2012/01/ce-se-poarta-in-2012-ghid-complet/
Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Cu placere happy

| 000Diddy000 a răspuns:

Culoarea anului 2012 e portocaliu-rosiatic -,, Tangerine Tango, o nuanta aprinsa de portocaliu-roscat, este desemnata culoarea anului 2012 potrivit Institutului Pantone Color.

Culoarea si-a facut simtita prezenta cu usurinta pe podiumurile marilor case de moda.

Factorii luati in calcul de Institutul Pantone Color pentru alegerea culorii anului au fost: prezentarile de moda, tesaturile folosite, cultura pop si obiceiurile cumparatorilor.

"Am ajuns la aceasta nuanta de portocaliu deoarece este o culoare datatoare de curaj si optimism!", declara directorul executiv Leatrice Eismen. " http://www.casamea.ro/......-2012-7193 sper ca te-am ajutat:d