| Psihiatra a întrebat:

Ce culori se poarta toamna asta?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| GOODLUCK a răspuns:

Mov si gri am auzit la ftv.

| KimY a răspuns:

Se poarta foarte mult rosul si culoriile inchise!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si in acest sezon vom vedea, desigur, imprimeuri. Mie imi plac imprimeurile romantice, cu desene mici, teme florale combinate. Vor fi alegerea ideala dupa o iarna rece pentru un stil rebel, intens, desprins din lumea rock and roll-ului.
Griul creste si el in popularitate in colectiile designerilor pentru toamna – iarna 2009-2010. Tonurile de gri variaza si vin in nuante inchise de pavaj gri, gri pamantiu sau gri deschis. Totodata vedem destul gri metalic, rece dar totusi stralucitor, ce arata interesant in combinatie cu alte culori. Incet-incet ne apropiem de culorile ceva mai deschise, iar aici avem Rosul, o culoare cu siguranta preferata de designeri. Vine intr-o diversitate de tonuri, de la scarlet deschis la rosul intens. Burgundy este un ton al luxului. Este mai nobil decat rosul, mai putin provocator si totusi cu foarte multa personalitate, deci doamnele mature il prefera mai mult decat tinerele. Daca vrei sa iesi in evidenta dar simti ca rosul nu este culoarea ta, incearca oranj. Este la fel de plin de viata si arata cu adevarat interesant. In colectiile designerilor din sezonul acesta oranjul este folosit in nuante soft si chiar stralucitoare. Nu trebuie decat sa gasesti ceea ce-ti place mai mult si sa te bucuri de el.

Cea mai feminina culoare – rozul – este si ea prezenta toamna asta si din nou, in tonuri diferite, de la cele de fucsia pana la rozul deschis pentru cele mai delicate.
Albastrul este intotdeauna o culoare preferata iar designerii inteleg asta deoarece colectiile de anul acesta, precum cele ale Gucci, Anna Sui sau Emporio Armani, au articole albastre din plin, de la bleu cerului, la albastru inchis, albastru electric sau navy. Fireste, nu puteau trece peste verde, motiv pentru care eu personal sunt fericita pentru ca iubesc aceasta culoare. Iar designeri precum Zuhair Murad sau Jaeger ne bucura anul acesta cu toate variatiile de verde, de la cel deschis, ou de rata, la aproape gri, de la verdele aprins, la cel al ierbii de primavara pana la verdele inchis. O asemenea diversitate inseamna ca vei putea face o alegere usoara.
P. S:Rosu, gri, nuante pamantii, verde, roz, mov, albatru, negru.

| barbie_8311 a răspuns:

Albastru maro negru si gri