| dancapitan a întrebat:

Ce diferenta e intre stilul Gotic si Emo?

6 răspunsuri:
| madaa a răspuns:

stilul gotic si stilul emo nu sunt deloc la fel au doa rin comun negrul stilul gotic se bazeaza pe rosu inchis si negru poarta multe pandantive arata gen ca si niste vampiri poarta papuci foarte inalti adica cu talpa inalta multe curele cruci iar stilul emo este adesea confundat cu stilul punk stilul eso sunt acei tipi cu parul peste fata tot negru care poarta tenisi imbracati in negru

| darrio2007 a răspuns:

Stilul gotic se refera strict la arhitectura pe cand cel emo este de fapt un stil de a te imbraca si de a te tunde(cam aiurit dupa parerea mea).

| midnight a răspuns:

Diferenta imensa dar trebuie sa stii sa o vezi. uite: stilul gotic o forma a stilului de epoca(este o corcitura dintrestilul emo si stilul de epoca). stilul gotic este foarte vechi. gandeste-te ca in antichitate catedralele erau construite in stilul GOTIC. stilul emo este ceva nou. sunt foarte asemanatoare si foarte diferite in acelasi timp. hope I help you

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica "diferenta imensa dar trebuie sa stii sa o vezi" :)) Pai daca e imensa, inseamna ca se vede de la o posta... :)) http://scurt.eu/76

| JeffRider93 a răspuns:

Stilul gotic este chiar foarte diferit de cel emo. Goth este preluat din arhitectura gotica din cate am inteles.Cei goth se imbraca in negru,poatra haine de piele,piercinguri si chestii.Cei emo se imbraca in negru,haine stramte (unele),au frezele mai diferite decat cei goth, pierce, se taie pe vene, se drogheaza, sunt deprimati si chestii...

| Cristina_2788 a răspuns:

Gotic. e car si cum sunt fucky si traiesc viata.au stiluri ciudate.culori vii sau inchise cu putina culoare pe cand stilul emo.are parul pe fata (ochi) si umflat.imbracaminte (tenesi, blugi, tricouri, hanorace, jambiere), si stau deprimati.deabea daca zambesc. cei gothici vorbesc mai mult, glume, port tocuri uneori(platforme) sunt mai colorati etc.straight face Asa am citit intr-o revista tongue