| Ana_4328 a întrebat:

Ce este mai buna: Crema de soare sau uleiul pentru soare?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu personal prefer uleiul. Este mai usor de aplicat si da pielii un aspect foarte placut.

| Cherry56 a răspuns:

Crema si uleiul sunt acelasi lucru, difera doar forma lichidului

Răspuns utilizator avertizat
| KeepCalm a răspuns:

Crema de obicei are mai multa protectie. Uleiul e love struck de bronzathappy Dar cu protectie happy mai ales in perioada asta a verii.

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

De obicei, in primele zile de plaja e mai bine sa te dai cu crema, cu spf mai ridicat (cam 30), pana pielea se obisnuieste. Dupa ce prinde un pic de culoare pielea, si e mai bronzata, poti folosi un ulei cu spf mai mic (10-15), pentru a da stralucire pielii si a accelera procesul de bronzare.
:*

| bernaaaaa a răspuns:

Crema cu siguranta