| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

Deci vreau sa ma protejez asupra soarelui, adica sa nu ma ard, vreau sa ma bronzez. Dar in acelasi timp nu vreau nici alunite, daca alunitele apar de la soare. Uleiul de masline ma protejeaza? sau? o crema ceva?

4 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Foloseste asta este f buna chiar daca este pentru copii.http://www.farmec.ro/......ii-88.html

| Melonnn a răspuns:

Buna.

Petele au aparut din cauza soarelui puternic, sau nu.
Ai iesit afara fara sa folosesti o crema cu protectie solara.
De moment iti recomand crema farmec cu lamaie si papadie. e 9 lei in plafare sau farmacii.

E foarte buna. Ajuta sa scapi de petele deja aparute.

Foloseste crema cu protectie solara. ai tenul sensibil.
Marea majoritate a persoanelor avem problema asta.
Iti recomand cremele de fata vichy cu factor de protectie 50. ajuta enorm.
Eu acum folosesc nivea pentru ten sensibil mai ales ca soarele e atat de puternic in tara in care locuiesc.
Pa-pa

| SabIsAwesome a răspuns:

Uleiul de masline atrage soarele. Foloseste crema de soare.

| CaptainMuffin a răspuns:

Pai uleiul de masline protejeaza suficient pielea eu sunt baiat si nu am avut probleme cu alunitele du-te la un dermatolog daca tu crezi ca problema persista...