| Kyzz a întrebat:

Ce este mai nociv, pentru piele, fondul de ten sau pudra? Ce mi-ati recomanda sa folosesc?( am 13 ani)

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Daca ai 13 ani iti recomand sa folosesti un gel antiseptic pentru curatarea tenului si o crema hidratanta. E mai mult decat suficient.

5 răspunsuri:
| overdose90 a răspuns:

Eu zic ca n-are rost sa aplici asa multe la varsta ta. Cel mult, aplica un corector, daca ai puncte rosii, sau cosuri care te deranjeaza. Si un rimel, si e de ajuns. Nu de alta, dar vei avea atata timp sa t machiezi, toata viata, si n-are rost sa iti complici viata de mica happy.

| mistikk a răspuns:

Ambele

| Deddu a răspuns:

Pai draga ambele sunt"nocive" sfatul meu...nici una nici aialalta happy ai doar 13 ani(si eu 14:p) daca ne fardam de pe acum unde ajungem?laughing serios sunt sigura ca esti frumoasa si asa happy

| Papusa_1623 a răspuns:

Pai la 13 ani nu e chiar bine sa folosesti de acestea permanent.

| Sabrina099 a răspuns:

Daca te dai de acum o sa arati ca la 30 la 20 de ani. e sfatul meu si o parere sincera. esti extrem de mica pentru machiaj. fondul de ten intra in pori si pundra nu lasa tenul sa respire. vrei sa porti masca asta de acum? eu nu as face-o