| 070Alexa a întrebat:

Ce imi puteti recomanda fondul de ten sau pudra?

10 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Sincer, nu iti pot recomanda ceva din cele doua. Fondul de ten se foloseste pentru a astupa imperfectiunile (cosuri, puncte negre, pete, iritatii, riduri), iar pudra se foloseste pentru a fixa fondul de ten si corectorul. Corectorul se foloseste optional, pentru a astupa cearcanele sau imperfectiuni. Daca tu crezi ca fondul de ten,, si-a facut treaba" nu mai este nevoie de corector. Daca ai sub 20 de ani, nu trebuie sa folosesti pudra deoarece iti incarca tenul. Fondul de ten trebuie sa aiba o textura lejera, usoara, fara ulei, miros sau coloranti. Dar, este mai bine sa folosesti crema coloranta sau corector. Daca esti ceva mai mare, atunci le poti folosi pe toate 3 sau doar 2 dintre acestea. Inainte de aplicarea fondului de ten, trebuie sa te dai cu o crema hidratanta. Sper ca te-am ajutat!

| pwp a răspuns:

Mai intai se foloseste fond de ten (neaparat) si daca vrei poti sa dai si cu pudra.

| 070Alexa explică:

Nu il folosesc pentru cosuri, am fata foarte palida (alba) de aceea doresc sa aleg una

| zuzualina a răspuns:

Tinand cond de varsta celor de aici, nimic

| paulici09 a răspuns:

Fond de ten

| NeedYouNow a răspuns:

Fondul de ten..pentru ca pudra se face cam naspa cand transpiri. dar ai grija sa te dai cu lotiune sau crema inainte de a te da cu fondul de ten. sper ca te-am ajutat... fundita?batting eyelashes

| Tudorand a răspuns:

Incearca sa nu folosesti nimichappy

| BuBu_3860 a răspuns:

Paiii ambele adica mai intai cu fondul de ten ( care este baza) si dupa cu pudrabatting eyelashes :* Sper ca ti-am fost de ajutoor :*

| DianaDaiana99 a răspuns:

Fondul de ten.

| AlexandraaNST a răspuns:

Fondul de ten. daca doresti mai multe sfaturi alexandra_nustietot@yahoo.com. te pup si te astept sa imi dai add:*