| rose21 a întrebat:

Ce este o crema nuantatoare? Este la fel ca fondul de ten sau total opusul?
Am dubii daca sa-mi comand sau nu crema nuantatoare BB Solutions de la Avon.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema nuantatoare este o combinatie intre crema de fata si fond de ten. Are rol de hranire si hidratare a pielii, reduce roseata si uniformizeaza nuanta tenului. In particular despre cea de la Avon iti recomand sa uiti de ea. Este foarte proasta, nu acopera iritatiile tenului, roseata, si nu intra in piele. Mai mult decat atat nu se intinde bine, iti raman urme si chiar daca reusesti dupa lungi chinuri sa o intinzi cat de cat, cum am zis nu se absoarbe in piele ceea ce face ca la orice atingere sa se ia pe degete, servetel, telefon pe haine daca atingi din greseala. E cel mai prost produs pe care l-am vazut.

| rose21 explică (pentru anonim_4396):

Dar de fondurile de ten de la Avon ce zici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru rose21):

Mai ce sa zic, sunt bunisoare asa dar nu ceva iesit din comun. Sa stii ca de ex eu personal as prefera mai repede pe cele de la Maybelline si la pret sunt cam tot pe acolo ca cele de la Avon. Acopera mai bine, se intind mai bine, se absorb mai bine. Bine, acum ceva care mi s-a parut chiar extraordiar a fost fondul de ten de la Vichy. E ceva de vis, chiar as putea sa zic ca face chipul ca de portelan, ca de papusa. E adevarat si costa mai mult, e pe undeva pe la 80-90 lei dar isi merita pretul dupa mine.