| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceti ca sa va tina mai mult bronzul de la solar?

Răspuns Câştigător
| SexyBarbieDoll a răspuns:

Dupa ce iesi de la solar asteapta vreo 4 ore pana sa faci dus, bea 2 litri de apa pe zi(pentru hisratare)... daca iti place poti sa bei si cate un pahar de suc de morcovi pe zi. O alta solutie pentru pastrarea bronzului ar fi pastilele pentru bronzat...eu iau niste pastile care sunt foarte bune(mie imi plac mult), aceste pastile te ajuta sa obtii un bronz mai intens si de lunga durata.Succes!

4 răspunsuri:
| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...

Faci 100 de poze cand esti bronzata...Si cand ti se va duce bronzul... Te uitzi la acele poze si iti reamintesti cat de bronzata ai fost. laughing

see you soon!

| cyufulyky a răspuns:

Foloseste creme aotubronzantewinking

Cum actioneaza cremele autobronzante?

In cremele bronzante se gaseste o substanta chimica care se numeste DHA. Aceasta substanta este de fapt un zahar artificial. Celulele de DHA interactioneaza cu proteinele din suprafata pielii. Prin oxidare, cu ajutorul natural al oxigeului din aer - se formeaza culoarea maronie a pielii.

Cu cat mai mult DHA se afla in crema bronzanta - cu atatea tente mai inchise se va bronza piela ta.

Solutia cea mai eficienta pentru a obtine stralucire si culoare

Deci, daca mergi la petrecere si ai o rochie cu un decolteu curajos sau cu spatele gol - si vrei sa pari bronzata - ai posibiltatea sa te bronzezi rapid cu ajutorulur cremelor autobronzante. In plus, pielea pare mai sanatoasa si mai plina de stralucire.

Pe piata sunt la ora actuala lotiuni autobronzante, sprayuri, geluri si creme. In general - testele facute de stilistii de la Supereva- au demonstrat ca sprayurile sunt cele mai efective. Timpul pe care il vei astepta pina pielea se va colora frumos este de la citeva ore la cateva zile - in functie de calitatea si eficacitatea produsului.

Este sanatos acest gen de bronzaj?

Da - aceasta metoda de bronzare este de departe cea mai sigura si lipsita de riscuri cale de a te bronza. Asta pentru ca - in acest fel - pielea nu ajunge in contact cu razele UV.

Nu uita insa ca tenta bronzata obtinuta cu produsele autobronzante - nu reprezinta o protectie in fata radiatiilor solare. Exista insa si creme autobronzante care au si factor de protectie - cele de la Clinique, Dove, Lancaster.

Sfatul de la Supereva:
Pentru cel mai frumos rezultat, pielea se pregateste initial cu un tratament de exfoliere. Cu cat este mai neteda si lipsita de celule moarte - cu atat rezultatul este ma frumos si mai uniform.
Ai grija - dupa aplicarea cremei sau lotiunii autobronzante - spala-ti cu grija mainile = altfel vor deveni maronii = inclusiv palmele.

| selef a răspuns:

Imi fac poze si le iau cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfuai, ai grija cu autobronzantele, ca te trezesti cu niste pete de nu stii cum sa scapi de ele...in plus, inca e cald, transpiri si-ti patezi bluzele, daca esti data cu autobronzant.sunt recomandate eventual iarna, cand nu transpiri asa rau.

bronzul de solar...mergi regulat, cam o data/saptamana, stai cam 10 minute (in functie de tipul de piele). exista ceva, se numesc "tan accelerator", de la Karma, de exemplu, asa obtii un bronz mai frumos si de durata.Nu uita sa nu te speli macar in primele 2, 3 ore dupa sedinta de bronzare, altfel se cam duce... bafta happy