| laura23 a întrebat:

Ce fel de demachiant ar trebui sa folosesc daca am tenul gras?

6 răspunsuri:
| Lili_9579 a răspuns:

Un demachiant pe care scrie ca e pentru ten gras. Intra intr-o farmacie si intreaba acolo, iti vor oferi multe optiuni.

| talk2me a răspuns:

Un demachiant special pentru ten gras. de obicei au textura tip gel, cu particule fine abrazive. pentru zona ochilor trebuie sa folosesti un demachiant special, pe baza de ulei. pentru mai multe detalii scrie-mi pe privat happy

| stillhartu a răspuns:

Eu folosesc un demachiat foarte bun si pe care nu sunt nevoita sa dau zeci de lei. Pretul nu inseamna intotdeauna calitate. Folosesc de la Farmec, Doina cu formula 2. Este ideal pentru tenuri grase si mixte. De cand il folosesc, nu mai am probleme cu cantitatea de sebum in exces si implicit, imi dispar si cosurile.
http://www.farmec.ro/doina-emulsie-nutritiva-cu-extract-de-castraveti/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un demachiant ce echilibreaza excesul de sebum. ex: demachiant echilibrant "Pamaint" de la Beautycycle ( Amway) si costa 24 lei.