| elyd12 a întrebat:

Ce demachiant natural, preparat in casa imi recomandati pentru tenul gras?

Răspuns Câştigător
| ZoZole33 a răspuns:

Pai a folosit o prietena de a mea si cica functioneaza happy Acesta este
"Demachiantul natural pentru piele grasa il poti face pe baza de castravete. Acesta hidrateaza si ii da stralucire pielii, regleaza secretia de sebum. Demachiantul are proprietati cicatrizante si astringente.
Cum se prepara demachiantul natural pentru piele grasa
Stoarce cu ajutorul unei centrifugi sucul unui castravete. Adauga 5 linguri de lapte praf si jumatate de pahar de apa. Daca ai tendinta sa faci cosuri, adauga demachiantului tau doua picaturi de ulei esential de cimbru.
Funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Nu prea sunt eficiente cele facute in casa...De ce nu incerci un demachiant pe baza de plante?

| Bondarel99 a răspuns:

Nu te va ajuta unul natural facut in casa.Ia-ti unul special pentru ten gras, eu am vichy normaderm gel de curatare cu apa, e in jur de 50 lei dar merita, sticluta e foarte mare si iti ajunge cateva luni bune.