| maria2323 a întrebat:

Ce sa folosesc pentru curatarea tenului; demachiant, gel de curarte? Nu prea stiu.voi cum faceti? am tenul gras

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Am uitat:o data sau de 2 ori pe saptamana sa folosesti un scrub sau un exfoliant pentru ten si mai poti folosi si masti cu substante astringente, dar asta numai o data pe saptamana.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Curatarea tenului gras:dimineata si seara demachiere(chiar daca nu ai fost machiata)cu un gel de curatare ce are rolul de a deschide si curata porii, iar apoi aplici o lotiune tonica ce are rolul de a inchide porii si a uniformiza suprafata.Foloseste gelul de curatare de la Normaderm, este foarte bun si te scapa de toate problemele tenului gras, iti micsoreaza porii, reduce secretia de sebum, reinnoieste celulele pielii(dar efectele se vad cam dupa 4 saptamani, nu imediat).Si nu uita de lotiunea tonica.succes!

| AlbaAura a răspuns:

Incearca cu argila.O gasesti in farmacii, plafaruri sau in magazine la raioanele de specialitate.Are pret accesibil si chiar e eficienta.