Întrebare recomandată | LoveForShania a întrebat:

Ce fond de ten bun stiti? Vreau sa aiba acoperire buna,dar sa aiba si un aspect natural in acelasi timp.Mi-am luat unul de la Sephora hidratant pentru ca nu vroiam sa-l iau pe cel cu acoperire maxima [ nu vreau sa-mi incarc mult tenul ], si imi place,doar ca actioneaza ca un BB cream,acoperire mica,hidratant, vreau ceva mai multa acoperire, dar nici maxima.

Ce imi recomandati?

9 răspunsuri:
| m00n a răspuns:

Maybelline Mineral e bun
si Calvin Kleinlaughing

| DakotaRoyse a răspuns:

Match Perfection de la Rimmel.

| MeConstantine a răspuns:

Eu personal folosesc fondurile de ten lichide. Ca sfat sa iti iei unul si totodata ca nuanta sa te duci la o firma gen sephora si sa discuti cu un consultant de acolo deoarece fondul de ten se alege in functie de ten. Eu merg de obicei pe maxfactor, dar desigur poti alege si altceva.

| michelia a răspuns:

Singurul care mi se potriveste la virsta mea, are si acoperire( dar nu ca o masca) dar da si senzatia de naturalete este cel hidratant de la Artistry ( comercializat de Amway).
Costa cam 130 de lei.
Fa o proba eventual cu el - sint citeva nuante.

| geanynayo a răspuns (pentru MeConstantine):

Da tu ce esti ca nu arati a fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mergi pe L*Oreal.
Te pup!

| LoriLoL a răspuns:

Pe ala de la sephora daca scrie ca e hidratant pai hidratant e. fara acoperire prea mare..trebuia sa-l iei pe celalalt acopera f bine si e de calitate.le am pe aman2

| LoveForShania explică (pentru LoriLoL):

Da stiu, dar mereu mi-am luat fonduri de ten cu textura usoara si nu unele cu acoperire calumea pentru ca mi-e frica sa nu capat aspectul ala de masca, de parca ai glet pe față.