| Cristina_Maria_1992 a întrebat:

Ce fond de ten este mai bun cel de la "vichy"sau ce de la "La roche posay"?

8 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Eu iti recomand Vichy.
Sper ca te-am ajutat!

| mona a răspuns:

De la,, vichy,, este cel mai bun

| Bondarel99 a răspuns:

Daca ai tenul mixt/gras cu siguranta vichy, in plus are o acoperire foarte mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti cauta review-uri la fondurile lor de ten si sa vezi daca sunt pe placul tau. LRP nu am incercat dar am incercat Vichy si nu mi-a placut pentru ca usca tenul, se usca inainte sa-l pot intinde deci lasa urme, nuanta era nepotrivita desi era una deschisa, se schimba culoarea. A fost o experienta neplacuta de 70 lei irositi. Da are acoperire, dar restul ma nemultumesc atat de tare incat nu-i vad rost. E bun pentru vara daca-ti place tenul perfect mat. Eu folosisem normaderm.

In orice caz conteaza si ce astepti tu de la un fdt.

| Kriss96 a răspuns:

Eu le-am folosit pe ambele, deci ştiu sigur ce zic. La Roche Posay acoperă mai bine şi rezistă mai bine decât Vichy. De aceea nu ţi-l recomand dacă ai tenul acneic. Vichy nu acoperă la fel de bine, dar dacă ai acnee şti sigur că nu te afectează cu nimic.

| Cristina_Maria_1992 explică (pentru Kriss96):

Eu nu am un ten acneic. am un ten normal big grin vreau un fond de ten bun care sa acopere foarte bine orice imperfectiune big grin

| Kriss96 a răspuns (pentru Cristina_Maria_1992):

Păi Roche Posay. Vichy îţi dă o tentă de naturaleţe şi se vede dacă ai vreo imperfecţiune. Când mă dădeam cu Vichy mă întreba lumea de ce nu mă dau cu fond de ten happy Dar eu foloseam Vichy pentru ten acneic de frică să nu îmi iasă vreo bubă. Există mai multe tipuri de Vichy. Unele acoperă foarte bine. Şi mai depinde şi de nuanţă. Roche Posay e cremos şi acoperă foarte bine chiar dacă e tot varianta pentru ten acneic. Întreabă farmacista care acoperă cel mai bine. Nu vei şti niciodată sigur dacă întrebi pe un forum.

Răspuns utilizator avertizat